[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeSkromne obchody 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
03.05.2020 | 16:49

Skromne obchody 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Jakub Soboczyński

Niezwykle skromne były obchody święta 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W niedzielę, na placu Wolności w Bydgoszczy złożono kwiaty pod pomnikiem Wolności.

Kwiaty złożyli wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski i wiceprzewodniczący sejmiku województwa, a jednocześnie dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą bydgoskiego ratusza Łukasz Krupa, a także przedstawiciel wojska i Związku Harcerstwa Polskiego.

– Inaczej te obchody wyglądają niż Polska i miasto zwykło świętować – mówił Krupa. – Ta majówka była inna i wszyscy mają nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli oddawać hołd pamięci tak, jak w latach ubiegłych – dodawał.

O historycznych wydarzeniach z 1791 r. mówił także wicemarszałek województwa. – Nawet w tak symbolicznym wymiarze jak dzisiaj, uważam że jest to święto niezwykle ważne dla nas Polaków – podkreślił Zbigniew Ostrowski.

– Przeciwne sobie obozy polityczne porozumiały się, żeby stworzyć najważniejszy wówczas dla Polski dokument, drugi na świecie po Stanach Zjednoczonych. Na chwilę ustały spory i chociaż za chwilę Polska straciła niepodległość, to przedtem dokonano czynu, wydawałoby się niemożliwego – dodał.

Skromne obchody 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments