Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeSkromne obchody Święta Pracy na placu Wolności [ZDJĘCIA]
01.05.2020 | 18:52

Skromne obchody Święta Pracy na placu Wolności [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Jakub Soboczyński

1 maja to święto pracy. Uczcili je w skromnym gronie przedstawiciele Lewicy, którzy złożyli kwiaty pod pomnikiem Wolności na placu Wolności.

1 maja zawsze słynął z organizacji pochodów i licznych uroczystości z okazji święta pracy. Tym razem stało się inaczej w związku z pandemią koronawirusa. Stąd też w piątek przedstawiciele bydgoskiej Lewicy złożyli kwiaty pod pomnikiem przy placu Wolności.

W tym roku świętujemy symbolicznie, składając na placu Wolności wiązanki kwiatów w imieniu partii i organizacji lewicowych – mówi poseł Lewicy Jan Szopiński. Przypomina, że ludzie obecnie tracą pracę. – Apelujemy do rządu, aby wprowadzać warunki, by ludzie czuli się bezpieczni, by były świadczenia na rzecz pracodawców, jak i dla pracowników – przyznaje. Jak dodaje, ludzie chcą mieć pracę i chcą być w Polsce bezpieczni.

Z podobnym apelem zwrócił się zastępca prezydenta Bydgoszczy. – Mamy taką sytuację, że bardzo wielu ludzi w Polsce pozostało bez pracy. Dlatego ta solidarność jest jeszcze większa. Wzywamy rząd, żeby zajął się sprawami ludzi bez pracy, którzy dla swoich rodzin nie mają pieniędzy, żeby kupić podstawowe elementy żywności i inne pierwsze potrzeby – podkreśla Mirosław Kozłowicz.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści