Bydgoszcz
9C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 9 • L 9
8C
Pt
10C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeSkromne obchody święta Wojska Polskiego w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
16.08.2020 | 18:09

Skromne obchody święta Wojska Polskiego w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Z uwagi na pandemię koronawirusa, niezwykle skromnie przebiegały w Bydgoszczy uroczystości związane ze świętem Wojska Polskiego.

Uroczystości odbyły się w niedzielę (16 sierpnia). Rozpoczęły się one przed południem uroczystą mszą świętą w kościele garnizonowym. Po nabożeństwie, przedstawiciele wojska złożyli wieniec pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa. Ratusz podczas tych uroczystości reprezentował wiceprezydent Michał Sztybel.

Jednocześnie w trakcie uroczystości na Starym Rynku wręczono dowódcom 1 Brygady Logistycznej oraz 10 Brygady Logistycznej decyzje Ministra Obrony Narodowej w sprawie wyznaczenia na stanowiska służbowe. Dowódcy brygad – płk Mariusz Skulimowski (1 Brygada Logistyczna w Bydgoszczy) i płk Maciej Siudak (10 Brygada Logistyczna w Opolu) będą pełnili stanowiska zaszeregowane do stopnia etatowego generała brygady.

Podczas piątkowych (14 sierpnia) obchodów święta Wojska Polskiego, które odbyły się w Pałacu Prezydenckim, na stopień generała brygady awansowany został płk Bogdan Dziewulski, zastępca szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, który w jednostce jest szefem logistyki.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści