Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Na tym skrzyżowaniu pod Bydgoszczą dochodzi do wypadków. Obserwował je policyjny dron [WIDEO]

Dodano: 20.06.2023 | 12:36

Na zdjęciu: Na skrzyżowaniu DW244 z drogą Bydgoszcz - Koronowo kierowcy nie zwracają uwagi na znak STOP.

Fot. KMP Bydgoszcz

Policyjny dron obserwował znane z wielu zdarzeń drogowych skrzyżowanie dawnej DK25 i drogi wojewódzkiej nr 244 przy Restauracji Ugotowany. Stróże prawa zwracali uwagę na to, czy kierowcy jadący od strony Bożenkowa przestrzegają znaku STOP.

Policjanci wzięli pod lupę skrzyżowanie łączące odcinek dawnej „25” od Bydgoszczy do węzła Bydgoszcz Opławiec z drogą wojewódzką nr 244. W tym miejscu, łączącym wylotówkę z Bydgoszczy na Koronowo z trasą do Bożenkowa, Samociążka, Maksymilianowa czy Żołędowa często dochodzi do zdarzeń drogowych.

To na pozór proste skrzyżowanie z drogą pierwszeństwa. Niemniej jednak, nie wszyscy kierowcy wiedzą, jak się zachować na takim skrzyżowaniu mimo prawidłowego oznakowania. W miniony piątek (16.06.2023), mundurowi zwracali uwagę na wszelkiego rodzaju naruszenia zasad ruchu drogowego, których dopuszczają się kierowcy, a przede wszystkim niestosowanie się do znaków drogowych – wyjaśnia kom. Lidia Kowalska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.


CZYTAJ WIĘCEJ: Komunikacja miejska w wakacje. Będą duże zmiany


Podczas działań z użyciem policyjnego drona policjanci ujawnili siedem wykroczeń. Pięciu kierowców zostało ukaranych mandatem karnym w wysokości 300 złotych oraz ośmioma punktami karnymi, natomiast dla dwóch skończyło się pouczeniem.

Bydgoscy policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drogach, czyli o jazdę zgodną z przepisami, pamiętając jednocześnie o dostosowaniu prędkości do panujących warunków.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adriana
Adriana
11 miesięcy temu

O kurczę, mnie też się tam zdarzyło wykorzystać lukę i szybko wjechać bez zatrzymania. Trzeba zmienić nawyki.