Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSkuteczna pogoń za punktem. Zawisza zremisował z Włocłavią [ZDJĘCIA]
28-11-2020_piłka nożna_IV liga_SP Zawisza Bydgoszcz - Włocłavia Włocławek - SF (10)
28.11.2020 | 23:43

Skuteczna pogoń za punktem. Zawisza zremisował z Włocłavią [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Wojciech Mielcarek strzelił gola, który dał Zawiszy punkt w meczu z Włocłavią.

Piłkarze bydgoskiego Zawiszy długo w meczu z Włocłavią nie potrafili zagrozić bramce rywala. Ale w ostatnich dziesięciu minutach, grając w osłabieniu strzelili dwa gole i dopisali sobie do ligowego dorobku punkt.

Obie drużyny w tabeli dzieliło przed tym spotkaniem sześć punktów. Włocłavia w tej rundzie dwukrotnie już mierzyła się z bydgoskimi drużynami i oba te pojedynki wygrała – 2:1 u siebie z Chemikiem Moderatorem i 3:0 na Sielskiej z Budowlanym KS.

W sobotę, włocławski zespół długo był stroną przeważającą. To Włocłavia miała od początku więcej z gry i odważniej atakowała bramkę Michała Oczkowskiego. Na efekt nie trzeba było długo czekać, bo w 20′ minucie prowadzenie gościom dał Łukasz Witucki, który najprzytomniej zachował się po zamieszaniu w polu karnym. Bydgoszczanie nie byli w stanie zagrozić bramce Zapały. Dość powiedzieć, że najgroźniejszą akcją gospodarzy w tej części gry był zablokowany w 34′ strzał Tomasza Żylińskiego.

W przerwie, trener Zawiszy zdecydował się na podwójną zmianę – w miejsce Żylińskiego i Sochania weszli Kozłowski i Brzeziński. „Niebiesko-czarni” zaczęli grać bardziej odważnie, ale dwa wykonane w krótkim odstępie gry rzuty rożne bez problemów wyłapał Zapała. W odpowiedzi, w 58′ było już 2:0 dla przyjezdnych, a na listę strzelców wpisał się były gracz Chemika Moderatora Bartosz Czyżewski. Chwilę później, piłka po raz trzeci znalazła się w bramce, lecz tego trafienia autorstwa Kuropatwińskiego sędziowie nie uznali, sygnalizując pozycję spaloną. W 64′ drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Kamil Żylski. I paradoksalnie – ta sytuacja była momentem zwrotnym całego spotkania. Gospodarze nie mieli nic do stracenia i postawili na ofensywę. Opłaciło się w 79′, kiedy błąd obrony gości wykorzystał Adrian Brzeziński. Pierwszy celny strzał gospodarzy w tym meczu i od razu gol. Goście mieli jeszcze okazje do pokonania bramkarza Zawiszy, lecz niecelnie uderzył Kuropatwiński, a Szablewski próbował uderzyć z połowy boiska, ale zrobił to zbyt lekko, by móc zaskoczyć Michała Oczkowskiego. W samej końcówce, w polu karnym faulowany był Prejs, a jedenastkę na gola zamienił Wojciech Mielcarek.

IV LIGA KUJAWSKO-POMORSKA – RUNDA JESIENNA – SEZON 2020/2021 – 15 KOLEJKA – 28.11.2020 R.
ZAWISZA BYDGOSZCZ – WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK 2:2 (0:1)
Bramki: Adrian Brzeziński 79′, Wojciech Mielcarek 88′ karny – Łukasz Witucki 20′, Bartosz Czyżewski 58′

ZAWISZA: Michał Oczkowski – Zniszczol, Orlicki, Cielasiński, Mateusz Oczkowski – Sochań (46′ Kozłowski), Jaskólski – Prejs (90+1′ Deresiewicz), Mielcarek, Żyliński (46′ Brzeziński) – Żylski.

WŁOCŁAVIA: Zapała – Czyżewski, Wypij, Cichowlas, Behlke – Kujawski, B. Feter (76′ Wojtylak), T. Szablewski, Grube, Kuropatwiński – Witucki.

Sędziował: Rafał Podlewski (Żnin).
Żółte kartki: Zniszczol, Brzeziński (Zawisza) – B. Feter (Włocłavia).
Czerwona kartka: Żylski (Zawisza/64′ – druga żółta kartka).