Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Skuteczne działania windykacyjne. Jak legalnie dochodzić swoich należności?

Dodano: 04.03.2021 | 14:39

Na zdjęciu: Profesjonalni, efektywni windykatorzy używają siły perswazji, a nie perswadują za pomocą siły fizycznej.

Fot. mat. autora

Windykator powszechnie kojarzy się z kimś, kto nie przebiera w środkach, by odzyskać pieniądze od dłużników. Jednak popularny wizerunek postawnego, nieznoszącego sprzeciwu mężczyzny niekoniecznie dobrze oddaje rzeczywistość. Profesjonalni, efektywni windykatorzy używają siły perswazji, a nie perswadują za pomocą siły fizycznej. Przemoc nie dość, że ściągnęłaby poważne kłopoty prawne na wierzycieli, to jeszcze przyniosłaby znacznie gorsze rezultaty.

Prawnicy i negocjatorzy są w stanie doprowadzić sprawę do pomyślnego zakończenia w ciągu 30 dni

Nierzetelni kontrahenci czy klienci notorycznie spóźniający się z zapłatą poważnie zagrażają płynności przedsiębiorstwa. Wytrzymałość oraz wyrozumiałość mają swoje granice, a przesadne pobłażanie zachęca do dalszego bagatelizowania zobowiązań. Jeżeli próby dwustronnego dogadania się spełzają na niczym, nie należy zwlekać z oddaniem sprawy trudno ściągalnego długu w ręce profesjonalistów. Prawnicy z Kancelaria AIF prezentują statystyki, które dowodzą słuszności takiego podejścia. 3 na 4 sprawy kończą się szybkim uregulowaniem płatności, kiedy doświadczeni negocjatorzy przedstawią dłużnikom ich aktualne położenie oraz prawne konsekwencje dalszej zwłoki. Widmo egzekucji majątku okazuje się być wyjątkowo mocnym, trafnym argumentem. A co w sytuacji, kiedy dłużnik wciąż odmawia uregulowania swoich zobowiązań? Trzeba skierować pozew do sądu. Z kolei egzekucja komornicza przebiegnie znacznie sprawniej, jeśli wcześniej zespół prawników reprezentujących wierzyciela sporządzi pełen wykaz majątku dłużnika.

Windykowanym podmiotem ma być firma zarejestrowana poza granicami Polski? Żaden problem!

Dochodzenie roszczeń wobec przedsiębiorstw zagranicznych może wydawać się znacznie bardziej skomplikowane, niż ściganie dłużników w kraju. Tutaj wiele zależy od umiejętności oraz doświadczenia samych windykatorów. Wspomniana wcześniej AIF Kancelaria ma na swoim koncie sprawy, które toczyły się w 48 różnych państwach. Czy to oznacza większe koszty dla wierzycieli? Niekoniecznie. Prawo umożliwia obciążenie dłużnika wszystkimi opłatami związanymi z prowadzeniem działań windykacyjnych. To już osobne postępowanie, ale liczy się końcowy efekt. Na stronie https://www.aif.com.pl/windykacja/ znajduje się więcej informacji na opisywany temat. Płynie z tego jeden wniosek: szkoda tracić czas, nerwy i pieniądze na samodzielne rozwiązanie kwestii finansowych należności. Pomoc profesjonalistów to znacznie bardziej opłacalne wyjście.