Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 7 • L 5
4C
Pon
6C
Wt
5C
Sr
5C
Czw
6C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaŚledztwo w sprawie byłego wójta Białych Błot zmierza do końca. Było kilkukrotnie przedłużane
maciej_k_wojt_biale_blota_ED
09.01.2019 | 19:54

Śledztwo w sprawie byłego wójta Białych Błot zmierza do końca. Było kilkukrotnie przedłużane

Śledztwo prowadzi bydgoska Prokuratura Okręgowa.

Na zdjęciu: Maciej K. jest byłym wójtem gminy Białe Błota.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Wiele wskazuje na to, że z końcem przyszłego miesiąca śledczy z bydgoskiej Prokuratury Okręgowej zakończą śledztwo w sprawie byłego wójta gminy Białe Błota Macieja K. – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.pl.

Śledztwo ws. Macieja K. było przez bydgoskich śledczych kilkukrotnie przedłużane. Ostatni raz pod koniec października, kiedy to złożono wniosek o przedłużenie postępowania do końca lutego 2019 r. Argumentowano to faktem, że istnieje konieczność analiz postępowań przetargowych w okresie, w którym K. był wójtem gminy, a w tej sprawie śledczy musieli powołać biegłych.


ZATRZYMANIE I ŚLEDZTWO WS. MACIEJA K. – TAK OPISYWALIŚMY TĘ SPRAWĘ


Zapytaliśmy w bydgoskiej Prokuraturze Okręgowej, na jakim etapie jest postępowanie w tej sprawie. – Do końca lutego planujemy zakończenie postępowania w tej sprawie – mówi nam rzecznik prokuratury Agnieszka Adamska-Okońska, ale zastrzega że stanie się tak, jeśli w toku prowadzonego śledztwa, nie pojawią się jakieś nowe wnioski.

Przypomnijmy, że Macieja K. zatrzymano we wrześniu 2017 r. Śledczy postawili mu zarzut przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowej (miał to robić w okresie od marca 2015 do lipca 2017 roku), za co grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Były wójt gminy Białe Błota konsekwentnie nie przyznaje się do winy. K. był też w tej sprawie tymczasowo aresztowany, a w połowie lutego 2018 r., Sąd Okręgowy w Bydgoszczy ten areszt uchylił, a zamiast tego wobec niego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci wpłacenia 20 tys. zł poręczenia majątkowego, ponadto ma zakaz opuszczania kraju oraz kontaktowania się z osobami pokrzywdzonymi w tej sprawie. Śledztwem w tej sprawie objęta jest również była sekretarz gminy Agnieszka P., która również ma postawiony zarzut i – podobnie jak Maciej K. – nie przyznaje się do winy. Kobieta przebywa na wolności.

Tymczasem po okresie zawieszenia w czynnościach służbowych Maciej K. powrócił do pracy. K. zatrudniony jest w wydziale geodezji bydgoskiego starostwa powiatowego.


Powiązane treści