Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 7 • L 5
8C
Sob
7C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaNa sygnaleŚledztwo w sprawie byłego wójta podbydgoskiej gminy zmierza do końca. Niebawem akt oskarżenia
20.02.2019 | 12:35

Śledztwo w sprawie byłego wójta podbydgoskiej gminy zmierza do końca. Niebawem akt oskarżenia

Na zdjęciu: Maciej K. to były wójt gminy Białe Błota.

Fot. Eryk Dominiczak

Niewykluczone, że w połowie tego roku śledczy z bydgoskiej prokuratury wyślą akt oskarżenia wobec byłego wójta gminy Białe Błota Macieja K.

Postępowanie było kilkukrotnie przedłużane przez śledczych, ale z najnowszych informacji do których udało nam się dotrzeć wynika, że zmierza ono do końca. Przypomnijmy, że zgodnie z ostatnią decyzją, śledztwo miało się zakończyć w tym miesiącu.

– Wystąpiliśmy z wnioskiem o przedłużenie tego postępowania jeszcze o trzy miesiące – mówi nam rzecznik prasowa bydgoskiej Prokuratury Okręgowej Agnieszka Adamska-Okońska. Jak się udało nam ustalić, to już ostatni taki wniosek, bowiem prowadzący postępowanie chcą całą sprawę uporządkować tak, by w ciągu tego okresu czasu można było sporządzić akt oskarżenia wobec byłego wójta gminy Białe Błota i wysłać go do sądu.


ZATRZYMANIE MACIEJA K. – TAK OPISYWALIŚMY TĘ SPRAWĘ


W sprawie trzeba było między innymi powoływać biegłych, którzy dokonywali analiz postępowań przetargowych w okresie, w którym Maciej K. pełnił funkcję wójta gminy. Mężczyznę zatrzymano we wrześniu 2017 roku i postawiono mu zarzut przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowej (miał tego czynu dopuścić się w okresie od marca 2015 r. do lipca 2017 r.). K. do winy się nie przyznaje, choć grozi mu za to kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Wobec byłego wójta gminy (był zawieszony w pełnieniu obowiązków) do lutego ubiegłego roku stosowany był tymczasowy areszt, który później został mu uchylony przez bydgoski sąd i zamieniony na środki wolnościowe. Status podejrzanej w sprawie ma również była sekretarz gminy Agnieszka P., której także przedstawiono zarzuty. Ona – podobnie jak K. – do winy się nie poczuwa.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kolanek szlabanek
Kolanek szlabanek
2 lat temu

Jestem ciekaw, dokąd doprowadzą ostatnio podejmowane decyzje obecnego Wójta. Niedoszli radni znaleźli już zatrudnienie w gminie,

KANDYDAT NA RADNEGO
– KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZ FUNDATOR – ZAFUNDUJ SOBIE LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ Renata Moroz

KANDYDAT NA RADNEGO
– KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZ FUNDATOR – ZAFUNDUJ SOBIE LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ Violetta Drążkowska.

Fundują sobie lepszą przyszłość tak jak obiecywali? Kto następny? Miało być tak pięknie, nowocześnie, transparentnie a wyszło jak zawsze po prostu TKM*.

*TKM -Teraz (najstarszy zawód świata) My

Powiązane treści