Bydgoszcz
18C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 18 • L 17
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
29C
Sob
31C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISmart City – Międzynarodowy Kongres Ekologii Miast EcoMetropolis obraduje w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
24.05.2017 | 13:14

Smart City – Międzynarodowy Kongres Ekologii Miast EcoMetropolis obraduje w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Forum jest okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami administracji publicznej, świata nauki i przedsiębiorcami.

Na zdjęciu: Kongres odbywał się będzie także jutro.

Fot. Stanisław Gazda

Już po raz piąty Bydgoszcz jest międzynarodowym centrum rozmów na temat zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich. W dniach 24 – 25 maja 2017 roku w Centrum Konferencyjnym „Zawisza” w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 163 trwa Międzynarodowy Kongres Ekologii Miast EcoMetropolis 2017.

Jest to spotkanie nie tylko specjalistów z dziedziny ochrony środowiska, ale przede wszystkim forum wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami administracji publicznej, świata nauki i przedsiębiorcami. Program Kongresu stanowi nawiązanie do realizacji European Initiative on Smart Cities w nowej perspektywie budżetowej UE na lata2014-2020.

Wśród prelegentów są m.in. dr Michał Beim z Instytutu Sobieskiego, z referatem na temat  Car sharing, car pooling, autobusy autonomiczne i inne nowe formy miejskiej mobilności; Katarzyna Przyjemska-Grzesik, kierownik zespołu „Kraków w zieleni”, prezentująca temat: Kraków w zieleni – edukacja, zabawa, współdziałanie czyli jak na nowo oswoić zieloną przestrzeń miejską?

Gościem tegorocznego Ecometropolis 2017 jest autor i budowniczy pierwszego, bydgoskiego statku solarnego – Jędrzej Gawłowski z niemieckiej firmy Sunyacht Concept.

Przedstawiciele biznesu, świata nauki z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy wygłaszają referaty związane z inteligentnymi systemami transportowymi, zastosowaniem aplikacji mobilnych jako elementu smart city.

Drugiego dnia wydarzenia uczestnicy wezmą udział w rejsie po Brdzie na podkładzie statku solarnego „Słonecznik”, podczas którego zostaną zaprezentowane „dobre praktyki” rewitalizacyjne w mieście Bydgoszczy.


Podobne wpisy

Powiązane treści