Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
66% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 9
2C
Pt
-1C
Sob
3C
Nd
5C
Pon
1C
Wt
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleŚmiertelnie potrącił 92-latkę na przejściu dla pieszych. Teraz stanie przed sądem
wypadek_wojska_polskiego_polna_ED
13.03.2018 | 15:06

Śmiertelnie potrącił 92-latkę na przejściu dla pieszych. Teraz stanie przed sądem

Niebawem przed bydgoskim sądem rozpocznie się proces mężczyzny.

Na zdjęciu: Do wypadku doszło w październiku ubiegłego roku na przejściu dla pieszych przy ul. Wojska Polskiego.

Fot. Eryk Dominiczak/archiwum

Śledczy z prokuratury Bydgoszcz-Południe wysłali do sądu akt oskarżenia wobec kierowcy ciężarówki, który w październiku ubiegłego roku śmiertelnie potrącił 92-letnią kobietę.

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 18 października 2017 r., na przejściu dla pieszych na ul. Wojska Polskiego, na wysokości skrzyżowania z ul. Polną. 92-latka podczas przechodzenia przez pasy została potrącona przez ciężarowego mercedesa. Kobietę w ciężkim stanie przewieziono do bydgoskiego szpitala, gdzie wskutek doznanych obrażeń ciała zmarła.

Informację o wysłaniu aktu oskarżenia do sądu potwierdził nam szef prokuratury Bydgoszcz-Południe. – Ten akt został przez nas wysłany w ostatnich dniach, na razie sąd nie wyznaczył jeszcze terminu pierwszej rozprawy – mówi Włodzimierz Marszałkowski.

Jak się dowiedzieliśmy, kierowca ciężarówki przyznał się do winy, jednak ją umniejszał. W jaki sposób? – Tłumaczył podczas przesłuchania, że był zmęczony po długiej podróży, a po drugie przyznawał, że osoba starsza (w tym wypadku pokrzywdzona) powinna być pod jakąś opieką – dodaje prok. Marszałkowski.

Powiązane treści