Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h WNW
H 5 • L 5
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleŚmiertelnie potrąciła młodą kobietę na Szpitalnej. Usłyszała wyrok w bydgoskim sądzie
wypadek Szpitalna Bydgoszcz
26.02.2020 | 11:56

Śmiertelnie potrąciła młodą kobietę na Szpitalnej. Usłyszała wyrok w bydgoskim sądzie

Nieprawomocny wyrok zapadł w bydgoskim Sądzie Rejonowym.

Na zdjęciu: Służby ratunkowe często wzywane były do wypadków w obrębie przejścia dla pieszych przy Szpitalnej.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Jest sądowy wyrok w procesie po tragicznym potrąceniu 25-letniej kobiety na przejściu dla pieszych przy ul. Szpitalnej. Zarówno obrona skazanej, jak i śledczy nie wykluczają apelacji.

Przypomnijmy: do tragedii doszło tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 2018 r. Na wysokości marketu Biedronka, 22-letnia wówczas kobieta kierująca osobowym volvo na przejściu dla pieszych potrąciła 25-latkę. Siła uderzenia była na tyle duża, że poszkodowanej nie udało się uratować. Po przewiezieniu do szpitala zmarła wskutek doznanych obrażeń. Kierująca volvo była trzeźwa, przyznała się do winy, ale w toku prowadzonego śledztwa nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego doszło do tego zdarzenia.

Kobieta chciała dobrowolnie poddać się karze. Zaproponowała dla siebie karę trzech miesięcy więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów przez dwa lata. Prowadząca postępowanie Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Południe na taki wniosek się zgodziła, ale nie zgodzili się rodzice zmarłej 25-latki, przez co w Sądzie Rejonowym odbył się proces.


CZYTAJ WIĘCEJ: W czwartek proces po tragedii na DK10. W wypadku zginęła szefowa BTBS


Podczas mów stron, prokurator zawnioskowała o karę roku i trzech miesięcy więzienia, zapłacenie rodzicom zmarłej 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia, jak i trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obrońca Anny B. podtrzymał pierwotny wniosek (trzy miesiące – kara pozbawienia wolności i dwa lata ograniczenia), zaś pełnomocnik rodziców 25-letniej kobiety zawnioskował o karę dwóch lat więzienia i czteroletni zakaz kierowania pojazdami.

Sąd wydał wyrok podczas poniedziałkowego posiedzenia. Anna B. została uznana za winną spowodowania wypadku, za który trafi na dwa lata za kratki. Dodatkowo, kobiecie orzeczono również pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wyrok jest nieprawomocny, apelację od wyroku złoży obrońca skazanej. Niewykluczone, że to samo zrobi prokuratura. Póki co, śledczy zapowiadają wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści