[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Smutna informacja z bydgoskiej edukacji. Zmarł pierwszy dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

Dodano: 06.10.2021 | 23:13

Na zdjęciu: Władysław Stępień zmarł w wieku 86 lat.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Smutne informacje z bydgoskiej edukacji. Zmarł pierwszy dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego Władysław Stępień. Miał 86 lat.

Obecnie IX Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Nowakowskiego znajduje się pod adresem: ul. Zofii Nałkowskiej 9, 85-060 Bydgoszcz. IX LO to szkoła, w której do wyboru są dwa profile: biologiczno – chemiczny i turystyczny. W regionie jest to jedyna szkoła publiczna, która oferuje program matury międzynarodowej. Do klas dwujęzycznych wymagany jest sprawdzian kompetencji językowych.

Dyrektor zmarł w miniony piątek (1 października). O jego śmierci poinformowała placówka. – Dziękujemy Panie Dyrektorze za stworzenie podwalin pod dzisiejsze IX Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Nowakowskiego, szkołę otwartą, przyjazną, pełną szacunku wobec wielokulturowego świata – czytamy we wspomnieniu o dyrektorze, jakie zamieszczono na stronie szkoły.

Władysław Stępień był pierwszym dyrektorem IX LO. Placówkę powołano do istnienia 1 września 1991 r., a dyrektor pełnił tę funkcję do 2001 r. Jak przypomniano we wspomnieniu, to on organizował naukę w pierwszych klasach, kompletował kadrę nauczycieli i odpowiadał za przygotowanie bazy dydaktycznej. Z jego inicjatywy swoją działalność w szkole rozpoczął żeński chór szkolny Serioso Giocoso pod kierownictwem prof. Mariusza Kończala i który odniósł wiele sukcesów tak w kraju, jak i poza jego granicami.

– Nowatorskim projektem na bydgoskim rynku edukacyjnym, któremu patronował dyrektor Stępień było utworzenie pierwszej w regionie klasy dwujęzycznej z angielskim językiem nauczania, w której uczniowie rozpoczęli naukę w roku szkolnym 1995/96. Po zakończonych sukcesem przygotowaniach w roku 1995, pojawiły się pierwsze sugestie, iż dwujęzyczność stanowi pierwszy krok w stronę matury międzynarodowej – przypomniano.

Pogrzeb Władysława Stępnia zaplanowano na czwartek (7 października). Odbędzie się on na cmentarzu przy ul. Zaświat o godzinie dziesiątej.

Smutna informacja z bydgoskiej edukacji. Zmarł pierwszy dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments