Bydgoszcz
3C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 4 • L 3
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaSmutna informacja z bydgoskiej edukacji. Zmarł pierwszy dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego
06.10.2021 | 23:13

Smutna informacja z bydgoskiej edukacji. Zmarł pierwszy dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego

Na zdjęciu: Władysław Stępień zmarł w wieku 86 lat.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Smutne informacje z bydgoskiej edukacji. Zmarł pierwszy dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego Władysław Stępień. Miał 86 lat.

Dyrektor zmarł w miniony piątek (1 października). O jego śmierci poinformowała placówka. – Dziękujemy Panie Dyrektorze za stworzenie podwalin pod dzisiejsze IX Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Nowakowskiego, szkołę otwartą, przyjazną, pełną szacunku wobec wielokulturowego świata – czytamy we wspomnieniu o dyrektorze, jakie zamieszczono na stronie szkoły.

Władysław Stępień był pierwszym dyrektorem IX LO. Placówkę powołano do istnienia 1 września 1991 r., a dyrektor pełnił tę funkcję do 2001 r. Jak przypomniano we wspomnieniu, to on organizował naukę w pierwszych klasach, kompletował kadrę nauczycieli i odpowiadał za przygotowanie bazy dydaktycznej. Z jego inicjatywy swoją działalność w szkole rozpoczął żeński chór szkolny Serioso Giocoso pod kierownictwem prof. Mariusza Kończala i który odniósł wiele sukcesów tak w kraju, jak i poza jego granicami.

– Nowatorskim projektem na bydgoskim rynku edukacyjnym, któremu patronował dyrektor Stępień było utworzenie pierwszej w regionie klasy dwujęzycznej z angielskim językiem nauczania, w której uczniowie rozpoczęli naukę w roku szkolnym 1995/96. Po zakończonych sukcesem przygotowaniach w roku 1995, pojawiły się pierwsze sugestie, iż dwujęzyczność stanowi pierwszy krok w stronę matury międzynarodowej – przypomniano.

Pogrzeb Władysława Stępnia zaplanowano na czwartek (7 października). Odbędzie się on na cmentarzu przy ul. Zaświat o godzinie dziesiątej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści