Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Smutne informacje z bydgoskiego UKW. Zmarło dwoje pracowników uczelni

Dodano: 24.08.2023 | 14:13

Na zdjęciu: Dr Krystyna Lenartowska związana była zawodowo z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Fot. UKW Bydgoszcz / materiały prasowe

Kolejne w ostatnich dniach smutne informacje z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczelnia przekazała wieści o śmierci dwóch pracowników związanych z UKW. 

Uczelnia poinformowała o śmierci dr Krystyny Lenartowskiej, która w swojej zawodowej karierze zajmowała się głównie kształceniem nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. – Wypromowała wielu magistrów nauczania początkowego, którzy z powodzeniem pracowali i pracują jako nauczyciele szkół podstawowych – przekazano w komunikacie prasowym uniwersytetu.

Dr Lenartowska jest także współautorką (pisała książki wspólnie z dr Wacławą Świątek z Torunia) publikacji związanych z rozwijaniem umiejętności czytania, zainteresowań czytelniczych i umiejętności pracy z tekstem, a swoje naukowe działania koncentrowała głównie w obszarze tematyki edukacji polonistycznej na poziomie wczesnej edukacji.

Równolegle, bydgoski uniwersytet przekazał również informację o śmierci emerytowanego pracownika UKW – płk Wojciecha Staszewskiego, który był pełnomocnikiem ds. ochrony informacji niejawnych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Normalny
Normalny
8 miesięcy temu

smutna wiadomosc, ale mam pytanie, ile busterow wzieli ???