Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 1
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-1C
Wt
-3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaŚnieg nie zaskoczy drogowców
ulica Akademicka Bydgoszcz
12.11.2015 | 16:33

Śnieg nie zaskoczy drogowców

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy gotowy do akcji "Zima".

Na zdjęciu: Jesień jeszcze się nie skończyła a drogowcy są już przygotowani do zimy.

Fot. Archiwum

Dobre wieści płyną od Zarządu Dróg Wojewódzkich. Śniegu jeszcze nie widać, a drogowcy są już gotowi stawić mu czoła. W tym roku o bezpieczeństwo i przejezdność dróg wojewódzkich zadba około 100 pojazdów. W koordynowaniu akcji pomoże system elektronicznej ewidencji i zarządzania.

Pojazdy wyposażone zostały w GPS, czujniki rejestrujące pracę pługa i posypu, monitorujące ilość zużytego materiału. Do tego dochodzi  system czterdziestu kamer na drogach wojewódzkich, który skróci czas podejmowania decyzji o wysłaniu maszyn w miejsca, gdzie będą potrzebne. Na naszych drogach pojawiło się też 9 stacji meteorologicznych, które na bieżąco będą badać temperaturę powietrza, co pozwoli przestrzec kierowców przed zjawiskami tak niebezpiecznymi jak choćby gołoledź. Uruchomiono punkty informacyjno – dyspozycyjne, których zadaniem będzie informowanie zmotoryzowanych o sytuacji na drogach naszego województwa. Telefony dyżurne to: Bydgoszcz – 52-345-33-17, Inowrocław – 52-355-07-11, Tuchola – 52-336-12-20 – pod tymi numerami mieszkańcy będą mogli zasięgnąć wszystkich niezbędnych do wyjechania w podróż informacji. Do ich dyspozycji jest też strona internetowa Zarządu.

Pozostaje nam jedynie czekać na pierwszy śnieg i przetestować te rozwiązania w praktyce. Pamiętać należy jednak, że nasze bezpieczeństwo w tym okresie nie zależy jedynie od drogowców. Musimy też zadbać o nie sami, pamiętając o zmianie opon na zimowe i o dostosowaniu prędkości do trudniejszych warunków na jezdni.


Powiązane treści