Bydgoszcz
-14C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -12 • L -16
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISolec Kujawski: 15-latek odpowie za graffiti [ZDJĘCIA]
Solec Kujawski_SG (17)
24.06.2017 | 08:59

Solec Kujawski: 15-latek odpowie za graffiti [ZDJĘCIA]

Swoje "artystyczne" ślady zostawiał w wielu miejscach. Nie oszczędził nowiutkiego dworca PKP.

Na zdjęciu: Na szczęście z szyb farbę udało się szybko zmyć.

Fot. Stanisław Gazda

Policjanci z Solca Kujawskiego zatrzymali nieletniego podejrzanego o uszkodzenie mienia. Młodzieniec pomalował elewację trzech budynków w mieście. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. Materiały sprawy zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

Wszystko zaczęło się na początku maja. Wówczas policjanci z Solca Kujawskiego zostali powiadomieni o uszkodzeniu elewacji dworca kolejowego. Jak się okazało, zamaskowany sprawca pomalował ściany budynku farbą w sprayu. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, ustalili świadków i zabezpieczyli monitoring. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Pracujący nad sprawą soleccy policjanci, sprawdzając krok po kroku każdą informację, wytypowali podejrzewanego. We czwartek do sprawy zatrzymali 15-letniego mieszkańca tego miasta. Nastolatek został przesłuchany – informuje Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KW Policji w Bydgoszczy.

Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału udowodnili mu łącznie trzy czyny karalne polegające na uszkodzeniu mienia. Oprócz dworca, 15-latek pomalował też elewację ogrodzenia gimnazjum oraz urzędu. Teraz młody mieszkaniec Solca Kujawskiego za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym.


Powiązane treści