Bydgoszcz
9C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 9 • L 9
8C
Pt
10C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaSpacer w ciemności po Focusie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski
08.10.2018 | 19:14

Spacer w ciemności po Focusie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie.

Fot. mat. pras.

Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie – to tytuł kampanii społecznej organizowanej z uwagi na Międzynarodowy Dzień Białej Laski. W trakcie jej trwania na uczniów szkół, i nie tylko, czeka wiele różnorodnych wydarzeń ukazujących codzienne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. 

Kampania organizowana m.in. przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus odbedzie się w dniach 15-22 października. Wybór jej rozpoczęcia nie jest przypadkowy. Dokładnie tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski, który funkcjonowanie w Polsce od 1993 roku. Jest to święto osób niewidomych, które chcą podczas niego przypomnieć, że pomimo swojej niepełnosprawności potrafią samodzielnie żyć i doskonale funkcjonować. – Przy niewielkiej i właściwej pomocy innych ludzi mogą pokonywać własne ograniczenia i być pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego – podkreślają organizatorzy kampanii.

Celem ich akcji jest nie tylko zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych wzrokowo, ale przede wszystkim integrowanie ich ze ze środowiskiem społecznym oraz kształtowanie wśród innych ludzi postaw opartych na otwartości, tolerancji i empatii. W trakcie kampanii przewidziano między innymi pokazy filmów, wykłady edukacyjne i mecz goalballa. Jedną z atrakcji jest spacer w ciemności, czyli wspólne przejście w goglach po galerii handlowej Focus w Bydgoszczy, które ma pokazać w praktyce, co czują i z czym musza zmagać się niewidomi.

Wydarzenia adresowane są przede wszystkim do uczniów. Organizatorzy zachęcają szkoły do aktywnego uczestnictwa w kampanii i realizowania w swoich placówkach zajęć dotyczących niepełnosprawności wzrokowej. Szczegółowe informacje o kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.braille.bydgoszcz.pl.

Patronat medialny nad kampanią objął portal MetropoliaBydgoska.pl.

5.d Plakat


Powiązane treści