Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 9 • L 8
10C
Pon
12C
Wt
15C
Sr
17C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISpacer z bezdomniakiem. Weź udział w akcji bydgoskiego schroniska
26.07.2017 | 14:30

Spacer z bezdomniakiem. Weź udział w akcji bydgoskiego schroniska

- Najważniejsze są chęci - podkreślają pracownicy schroniska.

Na zdjęciu: Radość psów po spacerze jest ogromna.

Fot. Łukasz Rogowski

Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy zaprasza każdego, kto chciałby wybrać się z psem na spacer. By to uczynić, należy zgłosić się do siedziby placówki mieszczącej się przy ulicy Grunwaldzkiej 298.

Co powinno się  spełnić, by wziąć psa na przechadzkę? – Trzeba być osobą pełnoletnią, mieć przy sobie dowód osobisty, no i oczywiście chęci – odpowiada Izabela Czaplicka, pracownik bydgoskiego schroniska Izabela Czaplicka. Wystarczy spełnić te warunki, by móc wybrać psa, którego zabierze się na spacer. Gdy chętnych jest dużo, to pracownicy schroniska przydzielają każdemu zwierzę. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących tego, gdzie można zabrać pupila. Smycz przydzielana jest razem z psem. Zwierzaki są spokojne, więc nie ma potrzeby, by miały założone kagańce.

Spacery odbywają się od wtorku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00, a także w weekendy od 14:00 do 18:00. Chętnych nie brakuje, zwłaszcza w soboty i niedzielę. W te dni trzeba zapisać się na specjalną listę. Można to zrobić wysyłając, minimum dzień wcześniej, maila na adres adopcje@schronisko.org.pl z imieniem i nazwiskiem oraz datą, kiedy chce się zabrać psa na spacer.

By wyprowadzić psa potrzeba niewiele, a zabawa jest przednia. Takie zdanie podziela pani Agata: – Staram się z chłopakiem regularnie wyprowadzać pieski. Widać po ich zachowaniu jak bardzo się cieszą, gdy mają szansę wyjść na spacer. Fajnie, że chociaż tak mogę m pomóc, a nasza satysfakcja jest nie do opisania.

Zawsze w okresie wakacyjnym w schronisku przebywa więcej podopiecznych niż zwykle. Nawet krótki spacer poza terenem schroniska może umilić czas nie tylko im. Satysfakcja uczestników akcji gwarantowana.


Powiązane treści