[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Spacer z najlepszym psim przyjacielem? Sprawdź jaki element jest niezbędny

Dodano: 07.05.2022 | 08:00

Na zdjęciu: Pies wymaga tego, aby spuścić go ze smyczy i pozwolić mu swobodnie pobiegać.

Fot. nadesłane

Dwa serca, jedno bicie! Jako właściciel czworonożnego przyjaciela doskonale znasz to hasło. Pies jest najlepszym, a przede wszystkim najwierniejszym przyjacielem każdego człowieka. Chodź nie potrafi mówić to za pewne doskonale wiesz, że wystarczy jego obecność, aby wszystkie problemy odeszły w zapomnienie. Najważniejszą, a także najprzyjemniejszą czynnością dla każdego psiaka są spacery. To właśnie na nich Twój futrzany przyjaciel może uwolnić pokłady swojej energii. Waszym podstawowym wyposażeniem jest profesjonalna obroża ale nie byle jaka tylko odblaskowa! Przeczytaj nasz krótki artykuł i poznaj jej najważniejsze zalety!

Właściwy rozwój psa, czyli dlatego długie spacery z czworonogiem są tak ważne

Spacer bez wątpienia jest najważniejszą czynnością dla psa w ciągu dnia. Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że jedynym zadaniem spaceru jest załatwienie potrzeb fizjologicznych. Dlatego właśnie ich wyjścia na świeże powietrze z czworonożnym przyjacielem trwa maksymalnie 10 minut. Jest to bardzo złe zachowanie wpływające negatywnie na prawidłowy rozwój psa. Źle zaplanowany oraz niewystarczająco długi spacer sprawia, że czworonóg nie jest w stanie  zaspokoić swoich wszystkich potrzeb. Psy mają bardzo silny instynkt łowiecki. To wszystko za sprawą tak dobrze rozwiniętego zmysłu węchu. Zauważyłeś, że na każdym spacerze Twój czworonożny przyjaciel idzie z nosem przy ziemi? Właśnie w taki sposób przeszukuje on teren oraz poznaje otoczenie. Dzięki temu staje się mniej lękliwy. Spacer pozwala na zmęczenie zarówno psychiczne jak i fizyczne, co zdecydowanie wpływa na jego spokojny stosunek w domu. Możemy śmiało powiedzieć, że każdy pies niezależnie od wielkości zdecydowanie potrzebuje długi i ciekawych spacerów!

Boisz się, że Twój pupil się zgubi? Odblaskowa obroża to strzał w dziesiątkę

Mamy głęboką nadzieję, że należysz do grona świadomych oraz odpowiedzialnych opiekunów i długie spacery są Waszą codziennością. Pies wymaga tego, aby spuścić go ze smyczy i pozwolić mu swobodnie pobiegać. W tym celu właśnie  przydatna okazuje się być obroża odblaskowa. Przede wszystkim jej największą zaletą jest rzucający się w oczy materiał widoczny nawet po zmroku. Nie musisz się obawiać, że Twój pies będzie niewidoczny dla kierowców lub innych osób spacerujących. Przy wyborze takiej obroży warto również zwrócić uwagę na materiał z jakiego została wykonana. Warto wybierać materiał wyróżniający się dużym zakresem udźwigu. Psia natura bywa nieprzewidywalna i nie raz zdarzają się sytuację kiedy trzeba szybko złapać czworonoga za obrożę.  Jeśli szukasz produktów wysokiej jakości odwiedź stronę tatardog.pl. Sklep TATAR DOG powstały z miłością do psów posiada w swojej ofercie tylko i wyłącznie najlepsze jakościowo obroże spełniające wszystkie potrzeby oraz oczekiwania zarówno Twoje jak i Twojego pupila. Duża gama dostępnych kolorów pozwoli Ci wybrać coś co wpasuje się w Wasze upodobania. Nie zwlekaj i przekonaj się, że ten polski produkt jest niezbędny podczas niesamowitych przygód!