Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleSpektakularna akcja CBŚP w regionie. Zabezpieczono duże ilości narkotyków, siedem osób zatrzymanych
cbśp - mat. prasowe
01.03.2019 | 14:05

Spektakularna akcja CBŚP w regionie. Zabezpieczono duże ilości narkotyków, siedem osób zatrzymanych

Wobec jednej z osób zastosowano tymczasowy areszt.

Na zdjęciu: Akcję zatrzymania mężczyzn przeprowadzili funkcjonariusze z olsztyńskiego wydziału CBŚP i policji w Sępólnie Krajeńskim.

Fot. CBŚP / archiwum

Siedem osób zatrzymanych, trzy z nich usłyszały zarzuty i zabezpieczone znaczne ilości narkotyków – to efekt akcji funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i kryminalnych z komendy w Sępólnie Krajeńskim.

Funkcjonariusze z olsztyńskiej jednostki CBŚP wspierani przez sępoleńskich policjantów dokonali akcji zatrzymań mężczyzn w minioną środę. – Policjanci na terenie gminy Sępólno Krajeńskie ujawnili znaczne ilości narkotyków, które przechowywane były w kilku różnych miejscach – mówi mł. asp. Małgorzata Warsińska z sępoleńskiej policji. Jak dodaje, narkotyki były przechowywane m.in. w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także w budynkach gospodarczych i garażach.

Kryminalni zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma różnego rodzaju środków psychotropowych i odurzających. – W tym były marihuana, kokaina, tabletki extazy, a także kilka opakowań z nieznanymi cieczami oraz waga elektroniczna – precyzuje rzecznik prasowa komendy powiatowej policji w Sępólnie Krajeńskim.

W sumie podczas policyjnej akcji, w ręce kryminalnych wpadło siedem osób. Trzy z nich – mieszkańcy powiatu sępoleńskiego w wieku 25, 27 i 28 lat podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Tucholi już usłyszeli zarzuty. – Postawiono im zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków – dodaje mł. asp. Warsińska. Za ten czyn grozi im kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Wiadomo już, że najmłodszy z zatrzymanych, 25-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami, zaś wobec dwóch pozostałych mężczyzn zdecydowano się na zastosowanie dozoru policyjnego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści