Bydgoszcz
4C
Słonecznie
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 5 • L 3
10C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaNa sygnaleSpektakularna akcja policji koło Bydgoszczy. Przejęto nielegalny tytoń i alkohol [ZDJĘCIA]
dav
01.06.2019 | 16:38

Spektakularna akcja policji koło Bydgoszczy. Przejęto nielegalny tytoń i alkohol [ZDJĘCIA]

Mężczyznom postawiono już zarzuty w związku z tą sprawą.

Na zdjęciu: W jednym z pojazdów zabezpieczono dziesięć kartonów tytoniu.

Fot. KWP Bydgoszcz

W ręce bydgoskich policjantów wpadło dwóch mężczyzn, którzy mieli związek z tak zwaną przestępczością akcyzową. – Straty Skarbu Państwa z tego tytułu mogły wynieść 1,2 mln zł – mówią śledczy.

Zatrzymań dokonali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bydgoskiej policji. – Ustalili, że 38-letni mieszkaniec gminy Białe Błota wraz z 51-letnim mieszkańcem gminy Nowa Wieś Wielka będą dokonywali zakupu nielegalnego tytoniu oraz maszyny do pakowania papierosów bez polskich znaków akcyzy – relacjonuje rzecznik prasowa kujawsko-pomorskich policjantów podinsp. Monika Chlebicz. Mężczyźni mieli przewieźć towar dwoma samochodami dostawczymi.

Do akcji zatrzymań mężczyzn doszło pod koniec maja. Cała akcja miała miejsce pod koniec maja na terenie miejscowości Bożenkowo, gdzie policjanci w pewnym momencie zauważyli oba pojazdy, które zatrzymano następnie do kontroli. – Kierowca fiata doblo początkowo zatrzymał się na poboczu, po czym ruszył w głąb lasu, uciekając przed pościgiem – mówi podinsp. Chlebicz. Mężczyzna próbował uciekać przed policjantami, ale na niewiele mu się to zdało, bo został ujęty po kilku minutach. Podczas kontroli jego pojazdu znaleziono maszynę do pakowania papierosów, zaś w drugim dostawczym pojeździe zabezpieczono dziesięć kartonów tytoniu o wadze ponad 1,5 tony. To nie koniec, bo w czasie przeszukania mieszkania 51-latka w gminie Nowa Wieś Wielka, bydgoscy policjanci zabezpieczyli nielegalną krajalnię tytoniu oraz maszyny do jego cięcia i suszenia.

Funkcjonariusze w toku prowadzonego postępowania ustalili również, że na terenie jednego z gospodarstw pod Chełmżą przechowywany jest tytoń, który następnie jest porcjowany i sprzedawany odbiorcom detalicznym. – Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy znaleźli tam ponad 600 kg tytoniu oraz 36 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy – precyzuje rzecznik prasowa policji. W sumie w obu tych czynach straty Skarbu Państwa szacowane są na kwotę ok. 1,2 mln zł.

38- i 51-latek usłyszeli już zarzuty naruszenia przepisów ustawy Kodeks Karny Skarbowy, za co grozi im kara grzywny oraz nawet trzy lata pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści