Bydgoszcz
19C
Przelotne opady
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 20 • L 18
15C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSpółka WKS Zawisza zostanie zlikwidowana? W piątek zebranie akcjonariuszy
Artur Czarnecki
28.06.2017 | 14:44

Spółka WKS Zawisza zostanie zlikwidowana? W piątek zebranie akcjonariuszy

W piątek odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA.

Na zdjęciu: Artur Czarnecki od ponad roku jest właścicielem Zawiszy.

Fot. ED

Jak dowiedział się portal www.MetropoliaBydgoska.pl, w najbliższy piątek odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA. W agendzie spotkania znajdzie się m.in. likwidacja spółki.

Informację o planach likwidacji spółki potwierdził nam przedstawiciel urzędu miasta w radzie nadzorczej Wiktor Jakubowski. – Rzeczywiście odbędzie się walne zgromadzenie, a jednym z punktów przedstawionych przez zarząd będzie podjęcie uchwały o likwidacji spółki – mówi Jakubowski, który z powodów osobistych nie pojawi się na piątkowym zebraniu. Zastąpi go Wojciech Woźniak.

Ostatnie zgromadzenie odbyło się w połowie grudnia ub. roku. Jakubowski wyszedł z niego niezadowolony i tłumaczył, że rozmowy nic nie dały. Kilkadziesiąt minut po nim kancelarię notarialną opuścił prezes Artur Czarnecki, który krytykował relacje z miastem, a także zapewniał, że trofea zdobyte przez piłkarzy znajdują się na terenie Bydgoszczy. Mówił też, że krótko po Nowym Roku odbędzie się kolejne zebranie, lecz obietnicy nie spełnił.

Piątkowe spotkanie zostało zwołane w zwyczajnym trybie. – Zarząd miał obowiązek je zwołać. W ostatnich miesiącach spotkania nie odbywały się, gdyż spółka zawiesiła działalność – tłumaczy Jakubowski, który nie chce zdradzać, jakie miasto zajmie stanowisko w sprawie pomysłu likwidacji zadłużonej spółki. – Wszelkie informacje dotyczące sposobu głosowania i naszego stanowiska, przedstawimy już po zebraniu. Wcześniej nic nie będziemy mówić – zapowiada przedstawiciel urzędu miasta.


Powiązane treści