Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 2 • L 0
1C
Pt
2C
Sob
5C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISpór o Rzekę Muzyki trafił do sądu. „Inicjatorem koncertów był prezydent miasta”
Dominika Matuszak, Waldemar Matuszak, adw. Jadwiga Grzegorek - spór o Rzekę Muzyki_ Sąd Rejonowy Bydgoszcz - SF
17.09.2018 | 23:05

Spór o Rzekę Muzyki trafił do sądu. „Inicjatorem koncertów był prezydent miasta”

Kolejną rozprawę wyznaczono na połowę października.

Na zdjęciu: Dominika i Waldemar Matuszakowie domagają się od ratusza przeprosin. Prywatny akt oskarżenia odczytała ich pełnomocnik - adw. Jadwiga Grzegorek.

Fot. Szymon Fiałkowski

Mediacje, które były prowadzone między Dominiką i Waldemarem Matuszakami oraz przedstawicielką ratusza nie przyniosły powodzenia, stąd też sprawa Rzeki Muzyki trafiła na wokandę Sądu Rejonowego.

– Z reguły przebieg mediacji ma charakter poufny, stąd też nie chcemy się szerzej o tym wypowiadać – pisała kilka dni temu w mailu do naszej redakcji Dominika Matuszak, informując o braku porozumienia między nimi i ratuszem. Choć prowadząca rozprawę sędzia Katarzyna Skowron ujawniła, że była propozycja ewentualnego porozumienia, ale obie strony ją odrzuciły.

Dominika i Waldemar Matuszakowie skierowali do sądu prywatny akt oskarżenia i zarzucają w nim urzędniczce ratusza bezprawne przywłaszczenie autorstwa programu cyklicznych koncertów na wodzie. Ich zdaniem, kobieta miała nanieść poprawki w scenariuszu i następnie wskazała, że to ona jest autorką tego cyklu. Urzędniczka przed sądem do winy się nie przyznała i zapowiedziała, że będzie odpowiadać wyłącznie na pytania sądu oraz swojego adwokata.

Podczas rozprawy padło pytanie o to, kto był prekursorem koncertów. – Byli nim pracownicy Opery Nova, a inicjatorem koncertów był prezydent miasta – mówiła. Przyznała też, że w 2014 roku organizatorem cyklu koncertów Rzeka Muzyki było miasto.

To była pierwsza część przesłuchania urzędniczki przed sądem. Drugą zaplanowano na 22 października, wtedy też zeznawać będą Dominika i Waldemar Matuszakowie.


Powiązane treści