Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSpore osłabienie Pałacu. Podstawowa środkowa przechodzi do wicemistrza kraju
15-12-2019_ siatkówka, Liga Siatkówki Kobiet_ Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - DPD Legionovia Legionowo - SF (9)
01.06.2020 | 23:08

Spore osłabienie Pałacu. Podstawowa środkowa przechodzi do wicemistrza kraju

Na zdjęciu: Anna Stencel (w ataku) była w minionym sezonie kluczową zawodniczką Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz.

Środkowa bloku Anna Stencel nie jest już zawodniczką Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. Reprezentantka Polski przeniosła się do drugiej drużyny minionego sezonu, Developresu Rzeszów.

O przejściu Stencel do Rzeszowa mówiło się od jakiegoś czasu. Tym bardziej, że grająca na pozycji środkowej zawodniczka w bydgoskim Pałacu była wyróżniającą się zawodniczką. Dość powiedzieć, że Stencel zajęła szóste miejsce w klasyfikacji najskuteczniej punktujących zawodniczek blokiem – zdobyła tym elementem gry 54 punkty.

Jej dobra gra w Pałacu nie przeszła bez echa. Selekcjoner Jacek Nawrocki powołał nawet Stencel do składu kadry na kwalifikacyjny turniej olimpijski w holenderskim Apeldoorn, gdzie biało-czerwone co prawda biletu do Tokio nie wywalczyły, ale do końca walczyły ambitnie o awans. Także teraz Stencel została powołana na zgrupowanie reprezentacji, które rozpocznie się w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku.

Środkowa po bardzo udanym sezonie w Bydgoszczy teraz przenosi się na Podkarpacie. Stencel została nową zawodniczką Developresu Rzeszów – drugiej drużyny minionego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. To kolejna zawodniczka, która rozstała się z bydgoskim zespołem. Jak już informowaliśmy, w szóstej drużynie minionego sezonu nie zobaczymy także przyjmującej Moniki Fedusio, która wzmocni Grot Budowlanych Łódź. Nowych klubów szukają rozgrywająca Marta Biedziak i atakujące Izabella Rapacz oraz Czeszka Tereza Vanzurova.