Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Spore problemy techniczne podczas sesji Rady Miejskiej w Koronowie. Przewodniczący zwrócił się do burmistrzów

Dodano: 07.07.2023 | 11:59

Na zdjęciu: Przez problemy techniczne przeciągała się ostania sesja Rady Miejskiej w Koronowie

Fot. scrn eSesja

Przeciągała się ostania sesja Rady Miejskiej w Koronowie. Powodem były problemy techniczne.

Już na początku przewodniczący Rady Miejskiej w Koronowie Bogusław Guziński – ze względu na obszerny porządek obrad – zwrócił się do radnych o sprawne przeprowadzenie obrad. Tak też się nie stało. Część radnych nie miała połączenia internetowego przez co nie mogła oddać głosu. W związku z problemami nastąpiła przerwa w obradach. Później pojawiały się one ponownie. Już w trakcie trwania sesji przewodniczący zwrócił się do burmistrza, że trzeba w najbliższym czasie ten problem rozwiązać. Na koniec sesji Bogusław Guziński powiedział. – Dobrnęliśmy z dużym trudem do końca sesji i bardzo proszę panów burmistrzów, jeżeli oczywiście nie będzie żadnej sesji nadzwyczajnej, to macie panowie dwa miesiące czasu – w lipcu nie ma sesji – proszę dokonać odpowiednich zakupów tego co jest potrzebne, aby nie było takich problemów i powtórek z tej sytuacji.

Zakup systemu konferencyjnego

Warto zaznaczyć, że podczas sesji dokonano także zmian budżetowych, aby zakupić system konferencyjny na potrzeby obsługi rady. Wnioskował o to radny Piotr Mitera. Podczas sesji dopytywał on burmistrza o szczegóły tego zakupu. Burmistrz Mikołajewski nie przekazał żadnych konkretnych informacji. Zrobił to za niego inni. – Wstępnie jakby to miało wyglądać przedstawił na jednej z komisji pan skarbnik – mówił Guziński.

„Musimy już skończyć z tą prowizorką”

– Z tych danych, które ja posiadam to każdy z państwa ma mieć swój niezależny mikrofon bezprzewodowy – przekazał Marcin Kłodziński, skarbnik Gminy Koronowo. – Będzie możliwość zgłaszania się, zabrania chęci wypowiedzi głosu, pan przewodniczący na kokpicie będzie mógł udzielać bezpośrednio państwu radnym głosu – dodał.

– Musimy już skończyć z tą prowizorką jaką mamy w tej chwili, bo to trochę nie wypada i to trochę wstyd – stwierdził jeszcze Guziński.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojciech
Wojciech
11 miesięcy temu

Jaki burmistrz Koronowa, takie problemy techniczne, w czasie głosowania o podwyżkę uposażenia dla burmistrza żadnych problemów technicznych nie było, nawet Gordon się pojawił