Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 13 • L 13
12C
Pon
14C
Wt
13C
Sr
14C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaSpore zmiany na alei Ossolińskich. Po remoncie traktu spacerowego powstaną pasy rowerowe
ossolińskich bydgoszcz
22.04.2021 | 11:41

Spore zmiany na alei Ossolińskich. Po remoncie traktu spacerowego powstaną pasy rowerowe

Na zdjęciu: W ramach remontu deptaka przebudowywane jest skrzyżowanie alei Ossolińskich z Kopernika i Szymanowskiego.

Fot. ZDMiKP

Dobiega końca remont spacerowego deptaku znajdującego się w ciągu alei Ossolińskich -reprezentacyjnej ulicy Śródmieścia, gdzie od 2002 roku sadzone są pamiątkowe dęby. Modernizacji traktu towarzyszyć będą zmiany na samej jezdni alei oraz w obrębie skrzyżowania z Kopernika i Szymanowskiego.

Remont deptaku położonego między dębową aleją rozpoczął się na początku stycznia. Po przerwie związanej z warunkami pogodowymi, z początkiem marca wykonawca wrócił na plac budowy. Przebudowa rozpoczęła się od zabezpieczenia cennego drzewostanu i usunięcia starej nawierzchni. Po niej nastąpiło ułożenie nowej nawierzchni.
W ramach prac przebudowywane jest także skrzyżowanie alei Ossolińskich z ulicami Kopernika i Szymanowskiego. Nawierzchnia drogowa zostanie wyniesiona do wysokości nawierzchni rewitalizowanej alei. Umożliwi to pieszym swobodne przemieszczanie się wzdłuż tego traktu i jednocześnie wpłynie na ograniczenie prędkości pojazdów. – Kierowcy będą musieli przejechać przez próg zwalniający – informuje ZDMiKP. Urzędnicy podkreślają, że zastosowane rozwiązanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu, ale przejazd aut zostanie zachowany w dotychczasowej formie.

Docelowo przy zmodernizowanym trakcie w Śródmieściu zamontowane zostaną stylowe ławki i kosze na śmieci. – Nowością będą także donice na kwitnące kwiaty. Całość zostanie wkomponowana w istniejącą zieleń – przekazują drogowcy. Warto dodać, że obecnie prowadzone prace nie powodują utrudnień w ruchu pojazdów.

Obecnie prowadzony remont zakończy się w maju bieżącego roku, ale nie będzie on jedyną zmianą, jaka zajdzie na alei Ossolińskich. Na obu jezdniach powstaną bowiem wydzielone pasy ruchu dla rowerów. – Przygotowaliśmy już projekt, który przewiduje likwidację jednego pasa ruchu, przeniesienie miejsc postojowych z chodnika na jezdnię i utworzenie pasów dla rowerzystów. Wydzielone pasy powstaną na jezdni w odstępie od parkujących pojazdów, a w obrębie skrzyżowań pojawi się czerwona nawierzchnia – opisują drogowcy. Dodatkowo dla rowerzystów skręcających w lewo w ulice Kopernika i Szymanowskiego planowane jest utworzenie śluz rowerowych. Wjazd na pasy rowerowe zostanie zabezpieczony wyspami.


CZYTAJ TAKŻE: Odbudowa Zachodniej Pierzei ma zmienić Bydgoszcz [WIZUALIZACJE]


Planowane rozwiązania nie wpłyną negatywnie na ruch pojazdów, gdyż natężenia ruchu na tym odcinku są stosunkowo niewielkie. Wprowadzenie zmian będzie wymagało przesunięcia przystanku autobusowego bliżej skrzyżowania, wyłączenie z ruchu jednego pasa na rondzie Ossolińskich oraz reorganizację istniejącego oznakowania poziomego i pionowego – informuje ZDMiKP.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
RomB
RomB
4 miesięcy temu

Jak będzie wygladał przejazd z ul. Kopernika w lewo na Al. Osolińskich? Z tej fot. nie bardzo to widać. Mam nadzieję, że nikt nie wpadł na bzdurny pomysł żeby go zlikwidować! Poza tym z tego „skrętu” korzystały setki pojazdów w ciągu doby, natomiast ilość spacerujących w ciagu dnia możnaby policzyć na palcach jednej ręki.

Damian
Damian
4 miesięcy temu

Byłoby dobrze pomyśleć o tym, jak zniszczona jest nawierzchnia, szczególnie po zachodniej stronie Alei…

Tomasz
Tomasz
4 miesięcy temu

Na tych Alejach, na całej długości prawie nie ma spacerowiczów, robi się dla nich promenady, tam będą co najwyżej bezdomni, zwęża się za to jezdnie, i jeszcze leżący policjanci, tak aby urwać sobie coś z podwozia.

No name
No name
4 miesięcy temu

Bruski i ten jego zarząd 🤦🏼‍♂️

Mieszkaniec Oss.
Mieszkaniec Oss.
4 miesięcy temu

Tomasz. Spacerowiczów jest bardzo dużo, pewnie będzie jeszcze więcej po rewitalizacji, dobry pomysł z tym „garbem” , chociaż lepiej by było gdyby był bez przejazdu. Daleko nie ma by objechac dookoła. Nikt nikomu nie narzuca by musiał przejechać przez garb, jeśli boi się że coś urwie.

Powiązane treści