Bydgoszcz
6C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 6 • L 5
9C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesSpore zmiany w parku przemysłowym. Powstała nowa ulica i ruszyła budowa hali magazynowej [ZDJĘCIA]
18.12.2019 | 14:12

Spore zmiany w parku przemysłowym. Powstała nowa ulica i ruszyła budowa hali magazynowej [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: W ramach inwestycji, wyremontowano ulicę Edmunda Matuszewskiego.

Fot. Jakub Soboczyński

Sporo zmian na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Pierwsza to rozpoczęcie kolejnej inwestycji, a druga – wyremontowanie ulicy Matuszewskiego.

Ulica Matuszewskiego przecina się z ul. Bydgoskich Przemysłowców i jest jedną z głównych arterii komunikacyjnych w parku przemysłowym. – 90 procent robót zostało już wykonanych – informuje Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny.

Przedstawiciele parku wyliczają, że w ramach inwestycji (ta ma się zakończyć do końca tego roku), powstało 585 metrów nowej nawierzchni, instalacja wodno-kanalizacyjna oraz ścieżka rowerowa i chodnik. – Wyremontowana ulica umożliwi dostęp do kilkunastu działek inwestycyjnych, które znajdują się w tej części parku – dodają przedstawiciele BPPT w mediach społecznościowych. Prace prowadzone były od wiosny, a całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 5,5 miliona złotych. To nie będzie jedyna zmiana infrastrukturalna na terenie parku, bo trwają prace nad powstaniem dokumentacji, która jest niezbędna do połączenia wschodniej części parku z ulicą Nowotoruńską. – Środki na budowę są ujęte w projekcie budżetu miasta oraz w planie zadań inwestycyjnych BPPT na przyszły rok – informują miejscy urzędnicy.

Na wspomnianej już ul. Bydgoskich Przemysłowców tymczasem rozpoczęła się kolejna inwestycja. Na terenie parku, halę produkcyjno-magazynową buduje firma TMR Plastics, która na terenie miasta działa już od ponad piętnastu lat. W obiekcie odbywać się będzie produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych, w skład budynku wejdą też hala produkcyjna wraz ze ślusarnią i działem utrzymania ruchu, magazyn oraz piętrowa hala montażu wraz z pomieszczeniami biurowymi oraz socjalnymi.

Szacuje się, że całkowita powierzchnia magazynu ma osiągnąć przeszło 6 tysięcy metrów kwadratowych, zaś inwestor wstępnie planuje zatrudnić ok. 130 osób w dziale produkcji i na magazynie oraz 25 pracowników biurowych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści