Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sportis Social Football Club i KKP Bydgoszcz łączą siły. Drużyna zostanie w Ekstralidze

Dodano: 17.06.2020 | 12:36

Na zdjęciu: Umowę o fuzji podpisali (od lewej): Sebastian Zieliński (przewodniczący rady nadzorczej Sportis SFC), Szymon Kowalik (prezes KKP Bydgoszcz), Tomasz Cyrankiewicz (prezes Sportis SFC), Maciej Pietrzyk (wiceprezes KKP) i Marcin Krzywicki (członek zarządu Sportisu).

Fot. Sportis

Sportis Social Football Club i KKP Rem Marco Bydgoszcz łączą siły. Kluby podpisały umowę o fuzji – dzięki niej KKP pozostanie w Ekstralidze kobiet, a Sportis zyska nowe możliwości rozwoju.

Jak informuje klub, włączenie KKP w struktury Sportis SFC spowoduje, że w najbliższym czasie zostanie powołana spółka akcyjna pod nazwą Sportis KKP Bydgoszcz. Będzie to pierwszy klub w polskiej piłce kobiecej w takiej formie prawnej.

Rozmowy o połączeniu KKP Bydgoszcz i Sportis SFC trwały półtora miesiąca. Razem możemy więcej. Zamierzamy sięgać po kolejne wygrane i podejmować nowe wyzwania, zarówno na boisku jak poza nim. Nasza misja to SPORTisFAMILY – cieszymy się, że do „rodziny” dołączają zdolne piłkarki – mówi Sebastian Zieliński, dyrektor generalny Sportis SFC.

Sportis Social Football Club i KKP Bydgoszcz łączą siły. Drużyna zostanie w Ekstralidze

Zobacz również:

Nowy zawodnik Sportisu Łochowo. Grał we Włoszech

Sportis SFC został założony w Bydgoszczy w 2018 roku. Obecnie zespół grający w Łochowie występuje w IV lidze. W 2020 roku do kadry dołączył Robert Wójcik, wieloletni trener młodzieżowych reprezentacji Polski. Jest on odpowiedzialny za szkolenie całego klubu. KKP działa za to od 2007 roku – jego założycielem jest Szymon Kowalik, który zostanie także prezesem powołanej spółki.

Sportis podkreśla, że zjednoczenie klubowych sił wprowadzi Sportis na wyższy poziom rozmów z partnerami i otwiera nowe możliwości pozyskiwania kapitału na sportowy rozwój. Bardzo cenna będzie wymiana doświadczeń oraz dalsza współpraca z trenerami najwyższej klasy, takimi jak Robert Wójcik – długoletni szkoleniowiec polskich reprezentacji młodzieżowych. Nawiązanie współpracy daje duże korzyści dla mieszkańców miasta, w którym tradycje piłkarskie sięgają kilkudziesięciu lat. – Chcemy nadal integrować społeczność Bydgoszczy i okolic podczas spotkań piłki nożnej kobiet, która od dawna cieszy się sporym zainteresowaniem – przekonują władze klubu. Nie ukrywają one, że celem dalszego rozwoju będzie stworzenie rozpoznawalnej marki w regionie, kraju a nawet w Europie oraz stworzenie silnego zespołu, który w najbliższych latach powalczy sukcesy sportowe.

Od dnia połączenia kwestiami komunikacyjnymi i wizerunkowymi klubu zajmuje się ProFIT Sport Agency – agencja marketingu sportowego dotychczas współpracująca ze Sportis.

Przypomnijmy, że decyzją PZPN, mimo apeli klubowych działaczy KKP Rem Marco Bydgoszcz zostało zdegradowane do I ligi. Bydgoszczanie protestowali wobec tej decyzji, tłumacząc, że niesprawiedliwością jest inne traktowanie rozgrywek kobiecych niż męskich. Przypomnijmy – decyzją PZPN w rozgrywkach męskich zrezygnowano ze spadków, powiększając na jeden sezon praktycznie wszystkie ligi. Spadki będą tylko tam, gdzie sezon ma być dograny do końca, a więc w PKO Ekstraklasie, Fortuna I lidze i II lidze.

Kilka dni temu informowaliśmy jednak, że KKP Rem Marco Bydgoszcz otrzymało szansę na zostanie w ekstralidze, ponieważ pojawiły się doniesienia o możliwym wycofaniu z rozgrywek jednego z rywali – AZS PWSZ Wałbrzych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments