76% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 11 • L 9
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSportis wygrał na Glinkach. Zadecydowała końcówka
Chemik Bydgoszcz, Sportis Łochowo, Paweł Michalski - SF
09.09.2019 | 06:55

Sportis wygrał na Glinkach. Zadecydowała końcówka

Na zdjęciu: Paweł Michalski miał kilka okazji w niedzielnym meczu, ale bramki nie zdobył.

W niedzielnym meczu 6. kolejki IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz przegrali ze Sportisem Łochowo 0:2. Obie bramki padły w końcówce meczu.

Obie drużyny udanie rozpoczęły sezon, więc mecz zapowiadał się ciekawie. Początkowo widzowie zgromadzeni na Glinkach nie oglądali jednak zbyt wielu sytuacji bramkowych. Zarówno Chemik, jak i Sportis próbowały, ale niewiele z tego wynikało. Z czasem zarysowała się optyczna przewaga łochowian, ale Paweł Laskowski nie miał wiele pracy. W końcówce I połowy przebudzili się chemicy. Groźnie główkował Michalski, ale bramkarz gości poradził sobie z jego strzałem.

W II połowie również trzeba było poczekać na dobre okazje. W 67. minucie chemicy powinni objąć prowadzenie, ale golkiper świetnie obronił strzały z niewielkiej odległości Michalskiego i Pieczyńskiego. Na tę akcję strzałem w poprzeczkę odpowiedział Stephane Bombelanga.

W 84.minucie Sportis objął prowadzenie, gdy akcję skutecznym strzałem wykończył Kajetan Wojciechowski. W doliczonym czasie gry goście zadali decydujący cios – wynik meczu na 2:0 dla przyjezdnych ustalił Boris Kipeya.

Kolejny mecz chemicy rozegrają już w środę, gdy na własnym boisku podejmą Zawiszę Bydgoszcz. Początek spotkania o godz. 17:00.