Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
4C
Czw
7C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiSportowe święto… czy to też święto mieszkańców?
20.07.2016 | 12:33

Sportowe święto… czy to też święto mieszkańców?

Bydgoszcz jest gospodarzem Mistrzostw Swiata Juniorów w Lekkiej Atletyce. Każdy by się cieszył, ale jak wynika z frekwencji bydgoszczanie niekoniecznie się cieszą - pisze Konstanty Dombrowicz.

Na zdjęciu: Plakat promujący mistrzostwa

Fot. nadesłane przez autora wpisu

Po raz drugi Bydgoszcz jest gospodarzem Mistrzostw Swiata  Juniorów w Lekkiej Atletyce. Każdy by się cieszył. No ale jak wynika z frekwencji na stadionie bydgoszczanie niekoniecznie się cieszą. Przesadnego zainteresowania kibiców  największymi  światowymi- obok tegorocznej olimpiady –  zawodami nie ma. Tysiąc czy półtora tysiąca widzów , w tym zawodnicy to bardzo niewiele. I to widać także w telewizji.  W Bydgoszczy jest ponad 50 podstawówek, tyleż gimnazjów , kilkadziesiąt szkół średnich. Wiem, wiem- są wakacje – ale o tym, że będą mistrzostwa świata i okazja dla młodzieży do kontaktu ze sportowcami z najwyższej światowej półki  – było wiadomo od dawna. Wiem, wiem – wf- iści  na urlopach – ale przecież takiej okazji  choćby pogapienia się na mistrzów, takiej okazji do promocji sportu wśród młodzieży nie będzie znowu przez lata. Czy można inaczej – pewnie, że tak. Na poprzednich mistrzostwach Sebastian Chmara, wówczas szef  CWKS Zawisza, odpowiedzialny za organizację widowni   potrafił ściągnąć na bydgoski stadion tysiące młodych widzów – tak z bydgoskich szkół jak i z całego regionu.  No cóż – Chmara występuje teraz jako telewizyjny komentator. A tak na marginesie – niech ktoś powie, że w tvp  nie ma pluralizmu- wszak wspomniany były lekkoatleta , teraz komentator , to desygnowany przez PO były zastępca PO-wskiego prezydenta miasta.

Przed ośmioma laty , podpuszczonym  kibicom Zawiszy  nie podobała się nazwa przebudowanego za miejskie pieniądze  stadionu: Stadion Miejski im.Zdzisława Krzyszkowiaka. Herb  Zawiszy, równy wielkością  herbowi miasta usytuowany na frontonie obiektu nie był  dla nich argumentem doceniania roli klubu i piłki nożnej.  Dali temu wyraz  gwizdami podczas inauguracji mistrzostw. Było to niespotykane w dziejach lekkoatletycznych imprez. A jak broniła wtedy  kibiców prasa…  Wczoraj mieliśmy swego rodzaju „powtórkę z rozrywki”.  Kibice głośno wyrażali pretensję do Bruskiego za likwidację w Bydgoszczy  profesjonalnej piłki  i  zakaz działania przy CKWS Zawisza oraz na stadionie młodzieżowej szkółki piłkarskiej. Ależ drodzy kibice – takiego prezydenta przecież chcieliście to takiego teraz  macie.

 A tak na marginesie – gwizdy i buczenia, nie ważne czy zasadne czy nie ,  na lekkoatletycznych mistrzostwach to nie jest dobry pomysł.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Powiązane treści