Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 5 • L 3
1C
Sr
1C
Czw
0C
Pt
4C
Sob
3C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSpotkanie z superstrażakami
DSCF0021 (Copy)
25.08.2016 | 12:53

Spotkanie z superstrażakami

W działaniu Specjalistycznych Grup Ratowniczych PSP nie chodzi o ilość interwencji, ale o ich ciężar gatunkowy, wyszkolenie i skuteczność strażaków.

Na zdjęciu: Pokaz możliwości specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego.

Fot. Stanisław Gazda

W czwartek 25 sierpnia br. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Bydgoszczy, przy ul. Pomorskiej 16, odbyła się odprawa kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z liderami (dowódcami) Specjalistycznych Grup Ratowniczych PSP w województwie (specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego, wysokościowego, technicznego, wodno-nurkowego i grupy poszukiwawczo-ratowniczej).

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorskiego Mikołaj Bogdanowicz oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego K-P UW Jakub Wawrzyniak.

Zaprezentowany został zakres zadań w poszczególnych dziedzinach ratownictwa realizowanych przez PSP w województwie kujawsko-pomorskim, po czym dowódcom Specjalistycznych Grup Ratowniczych PSP w województwie wręczone zostały nagrody. Dla gości spotkania przygotowany został pokaz  ratownictwa wysokościowego, była też możliwość zwiedzania ścieżki edukacyjnej dla dzieci – OGNIK.

– Dzisiejsze spotkanie miało za zadanie przybliżenie funkcjonowania specjalistycznego ratownictwa w województwie kujawsko-pomorskim, pochwalenie się potencjałem ludzkim i sprzętowym,  ale też było formą podziękowania dowódcom Specjalistycznych Grup Ratownictwa PSP za ich nieocenioną i bardzo trudną służbę – powiedział Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu Janusz Halak.

Nie od dziś wiadomo że Państwowa Straż Pożarna jest służbą o największym zaufaniu społecznym. Dziś utwierdziłem się w przekonaniu, że na strażakach zawsze można polegać, zawsze można na nich liczyć, bo są to prawdziwi profesjonaliści, świetnie wyszkoleni, wyposażeni, dlatego ratowanie naszego życia przez straż pożarną jest tak skuteczne i tak dobrze oceniane. Dzisiaj także zobaczyliśmy, jaka jest przyszłość PSP, że pójście w specjalizację to bardzo dobry i rozwojowy kierunek. – dodał wojewoda kujawsko-pomorski.

Obszerniejszy materiał na temat działania Specjalistycznych Grup Ratownictwa PSP zamieścimy wkrótce.


Powiązane treści