Bydgoszcz
19C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 23 • L 16
25C
Sob
24C
Nd
21C
Pon
18C
Wt
25C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSprawa dopingu u zawodnika Łuczniczki. Jest wniosek o przesłuchanie świadków
Łuczniczka Bydgoszcz-Trefl Gdańsk_Rohnka
12.03.2018 | 19:32

Sprawa dopingu u zawodnika Łuczniczki. Jest wniosek o przesłuchanie świadków

Zawodnik chce przesłuchania dwójki świadków.

Na zdjęciu: W organizmie Jakuba Rohnki wykryto metyloheksanaminę.

Fot. Andrzej Biernacki

Na razie w zawieszeniu jest sprawa przyjmującego Łuczniczki Bydgoszcz Jakuba Rohnki, w organizmie którego wykryto zabronioną substancję – metyloheksanaminę.

Na początku marca odbyło się pierwsze posiedzenie panelu dyscyplinarnego przy Polskiej Agencji Antydopingowej, podczas którego zawodnik składał wyjaśnienia, jak zabroniona substancja znalazła się w jego organizmie. Podczas tego posiedzenia potwierdzono, że siatkarz zakupił medykamenty na własną rękę. Dostał on tydzień czasu na przedłożenie członkom wspomnianego panelu dowodów zakupu wspomnianych substancji (faktury, paragon), ale na razie takowe do POLADA nie wpłynęły.

Jednak z naszych ustaleń wynika, że Rohnka złożył do komisji dyscyplinarnej wniosek o to, aby w sprawie zostali przesłuchani dwaj świadkowie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, to nie będą przedstawiciele Łuczniczki Bydgoszcz. – Takie wnioski rzeczywiście zostały do nas przedłożone przez zawodnika – potwierdza Michał Rynkowski, szef POLADA.

A to oznacza, że sprawa zawodnika na razie utknęła w zawieszeniu. Członkowie panelu muszą teraz otrzymać chwilę czasu na zapoznanie się z tymi wnioskami. Z naszych informacji wynika, że termin kolejnego posiedzenia panelu dyscyplinarnego nie został wyznaczony, co może sugerować, iż pierwotnie planowane zakończenie sprawy (do końca marca) z pewnością się opóźni.


Powiązane treści