Bydgoszcz
4C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 5 • L 3
4C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiSprawa karna – czy potrzebny nam adwokat?
adwokat prawo karne na Wawrze
09.07.2020 | 08:40

Sprawa karna – czy potrzebny nam adwokat?

Na zdjęciu: Nie da się ukryć, że pomoc adwokata w karnych sprawach jest jedną z jego głównym czynności zawodowych

Fot. mat. autora

Czeka Cię sprawa karna? Trudny okres przed Tobą. Jednak nie załamuj się. Podejdź do sprawy tej rozważnie i odpowiednio przygotowanym. Sam sobie możesz nie poradzić. Dlatego też zadbaj, aby był z Tobą doświadczony adwokat.

W czym pomoże nam adwokat?

Nie da się ukryć, że pomoc adwokata w karnych sprawach jest jedną z jego głównym czynności zawodowych. Dobry adwokat, który ma odpowiednie doświadczenie zawodowe oraz podejście w karnym sprawach będzie dla nas wsparciem nieocenionym. Naprawdę będziemy mogli uniknąć podejmowania błędnych decyzji, który skutkują niczym innym jak dosyć poważnymi konsekwencjami. Zaoszczędzimy sobie niepotrzebnego stresu oraz nerwów. Adwokat pomoże nam zdefiniować dowody oraz zinterpretuje zebrany materiał dowodowy.

Adwokat także poradzi sobie z negocjowaniem warunków korzystnych. Sami moglibyśmy mieć z tym problem, gdy nie znamy podstaw prawnych. Dużo pracy jest także ze wszelkiego rodzaju dokumentami. Adwokat www.sprawa-karna.pl/sprawy-gospodarcze/prawo-karne-gospodarcze-wawer odnajduje się w tym genialnie. Przygotuje za nas wszystkie potrzebne wnioski. Poza ich napisaniem złoży je w naszym imieniu. Jak widać adwokat naprawdę jest potrzebny. Będziemy mieli o wiele spokojniejszą głowę, gdy mamy po swojej stronie sprzymierzeńca, który za sobą ma już niejedną sprawę karną.

Kiedy skontaktować się z adwokatem?

W sprawach karnych bardzo duże znaczenie ma czas. Kontakt z adwokatem musi mieć miejsce niezwłocznie, a więc najlepiej jeśli skontaktujemy się z nim od razu po otrzymaniu stosownego wezwania. W takim wypadku adwokat zostanie odpowiednio wprowadzony w sprawę i to od samego początku. Uniknie w ten sposób wielu błędów, które popełnić może nieświadomie podejrzana osoba. Przede wszystkim jednak zajmie się tym co najważniejsze, a więc obrończą taktyką.

Pamiętajmy, że adwokata musimy upoważnić. Wówczas przystąpi on już formalnie do sprawy właśnie w charakterze naszego obrońcy. Na dodatek adwokat będzie na bieżąco otrzymywać informacje stosowane od organu ścigania. Będzie zaznajomiony ze wszelkimi terminami oraz także czynnościami, które będą się toczyły.

Rola adwokata w postępowaniu karnym

Na pewno wiele osób zastanawia się jaka jest w ogóle rola adwokata w sprawie karnej. Na pewno najprościej jest to ująć jako ogół podejmowanych działań na korzyść swojego klienta. Adwokat składa także różne procesowe pisma, które prezentują stanowisko obrońcy. Można wymienić te, które w sprawach karnych są najistotniejsze. Na pewno jest to w pierwszej kolejności wniosek o udostępnienie wszelkich akt postępowania. Bez nich adwokat nie ma szans na zajęcie się sprawą. Kolejnymi wnioskami są wnioski dowodowe. To właśnie wnioski dowodowe mają na celu przesłuchanie świadków, przedłożenie potrzebnych dokumentów czy też zwrócenie się o danej dokumenty.

Jak znaleźć dobrego adwokata?

Wiemy już w jakim zakresie pomoże nam adwokat. Jednak, aby tak się stało będziemy musieli go najpierw znaleźć. Zrobimy to bez wychodzenia z domu. W Internecie znajdziemy prawdziwych specjalistów od spraw karnych. Powinniśmy zapoznać się z opiniami o ich działaniach. Jeśli większość jest pozytywnych i dany adwokat może się pochwalić wysokim odsetkiem wygranych spraw, to warto mu zaufać. Warto wybierać adwokata z dużym doświadczeniem. Jeśli nam zależy na wygraniu sprawy, a przypuszczam, że tak jest to powinniśmy postawić na doświadczonego adwokata. Raczej adwokatowi dopiero po studiach podziękujemy.

Adwokaci zbierający dopiero doświadczenie oferują nam dużo niższe ceny. Jednak nie na tym nam powinno zależeć. Najważniejsze jest bowiem to, aby udało się wygrać sprawę. W związku z powyższym lepiej jest nieco więcej zapłacić adwokatowi i mieć większe szanse na wygraną. Na cenę w przypadku wyboru adwokata nie zwracamy kompletnie uwagi. Dobry adwokat wie, że za jego usługi klient jest gotów zapłacić naprawdę wiele. Jeśli w parze z ceną idzie jakość oferowanych usług, to dobrze. Gorzej jeśli młodzi adwokaci windują ceny w górę, a usługi na pewno nie są świadczone na wysokim poziomie.

Właśnie dlatego analiza rynku adwokatów oraz kancelarii prawniczych jest taka ważna. Musimy na to zarezerwować sobie nieco czasu. Jednak naprawdę warto. Lepiej teraz poświęcić troszkę czasu, aniżeli później żałować swojego wyboru.

Podsumowanie

Zatem gdy czeka Cię poważna sprawa i wiesz, że nie jesteś w stanie obronić się samodzielnie, to od razu powinniśmy postawić na dobrego adwokata. Gdy sprawa jest naprawdę trudna do wygrania, to zadbajmy o to, aby wybrać adwokata z możliwie najwyższej półki. Zdecydujmy się na wydanie niemałych pieniędzy. Obronienie swojego honoru oraz swojej racji powinno być dla nas znacznie ważniejsze. Kierowanie się wyłącznie ceną jest nieodpowiedzialne. Gdy wybierzemy początkującego adwokata, który na sali sądowej jeszcze się nie odnajduje, to tylko stracimy pieniądze. Wybierając takiego adwokata równie dobrze moglibyśmy nie mieć żadnego. Efekt byłby podobny. Co więcej zaoszczędzilibyśmy pieniądze, a tak wyrzuciliśmy je w błoto. Zainwestujmy w dobrego adwokata, a na pewno sprawę wygramy i będziemy czuć się pewniej w sądzie.


Podobne wpisy

Powiązane treści