Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -4 • L -6
-2C
Czw
0C
Pt
-3C
Sob
-0C
Nd
-2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleSprawa kradzieży samochodu wyjaśniona po roku. Poszkodowany znalazł go w częściach
04.04.2021 | 21:09

Sprawa kradzieży samochodu wyjaśniona po roku. Poszkodowany znalazł go w częściach

Na zdjęciu: Policjanci znaleźli na terenie firmy różne części samochodowe.

Fot. KMP Włocławek

Policjanci z Włocławka ustalili sprawcę kradzieży audi, do której doszło w 2020 roku na terenie Wielkopolski. 26-latek usłyszał zarzut i grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Do sprawy zatrzymano też dwóch paserów.

Sprawa miała swój początek w maju 2020 roku, kiedy na terenie woj. wielkopolskiego skradziony został samochód marki Audi. Nie zdołano wówczas odnaleźć auta ani ustalić osoby związanej z tym przestępstwem.  Po niespełna roku od kradzieży pokrzywdzony przeglądał w internecie ogłoszenia z częściami motoryzacyjnymi. – Jedno szczególnie zwróciło jego uwagę. Sprzedawca oferował tam pokrywę silnika od audi, która posiadała charakterystyczne ubytki. Pokrzywdzony rozpoznał, że jest to element auta, które utracił w ubiegłym roku – mówi nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z włocławskiej policji.

Inne oferty tego samego sprzedawcy również dotyczyły części od audi, które wydały się znajome pokrzywdzonemu. O swoich podejrzeniach powiadomił on policjantów z Włocławka, gdyż to właśnie tam swoją siedzibę miała firma sprzedającego.

W miniony wtorek (30.03.2021), po otrzymaniu zgłoszenia, włocławscy kryminalni udali się pod wskazany adres. Tam znaleźli i zabezpieczyli szereg części i elementów samochodowych. Wśród nich były te, które rozpoznał właściciel skradzionego audi.  – Do sprawy zatrzymani zostali dwaj wspólnicy, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutu paserstwa. Za nabycie i oferowanie do sprzedaży przedmiotów pochodzących z przestępstwa grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi nadkom. Seligowska-Ostatek.

Kryminalni ustalili też, kto stoi za kradzieżą audi. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego. W czwartek (01.04.2021) został zatrzymany i usłyszał zarzut. Za kradzież z włamaniem do pojazdu grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został oddany pod dozór policyjny i musi teraz stawiać się w komisariacie. – Śledczy prowadzą dalsze czynności, które mają ustalić źródło pochodzenia pozostałych zabezpieczonych przedmiotów, a także inne osoby, które mogą mieć związek z  tą sprawą – kończy nadkom. Seligowska-Ostatek.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści