Bydgoszcz
9C
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 9 • L 8
12C
Sob
6C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
9C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSprawa utopienia partnerki na Bartodziejach wraca na wokandę. „Nie zgadzamy się z wyrokiem sądu”
Dariusz K. - wyrok Sąd Okręgowy Bydgoszcz_ SF (2)
28.06.2018 | 16:13

Sprawa utopienia partnerki na Bartodziejach wraca na wokandę. „Nie zgadzamy się z wyrokiem sądu”

Wyrok w procesie mężczyzny zapadł przed miesiącem w bydgoskim Sądzie Okręgowym.

Na zdjęciu: Dariusz K. został skazany na piętnaście lat pozbawienia wolności.

Fot. Szymon Fiałkowski

Prokuratura nie zgadza się z wyrokiem sądu pierwszej instancji, który Dariuszowi K. wymierzył przed miesiącem karę piętnastu lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: Dariusz K. został skazany za utopienie w wannie pełnej gorącej wody swojej partnerki, a do tej tragedii doszło na bydgoskich Bartodziejach w 2016 roku. Mężczyzna wcześniej miał uderzyć kobietę w głowę. Nie przyznawał się do stawianego mu zarzutu. Ustalono, że bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety było utonięcie.

Prokuratura wnioskowała o karę 25 lat pozbawienia wolności dla Dariusza K., natomiast sąd wymierzył mężczyźnie piętnaście lat za kratkami. – To jest wyrok adekwatny do czynu, jaki popełnił – mówiła podczas uzasadniania wyroku sędzia Barbara Malatyńska. Jak argumentowała, kara o jaką wnioskował prokurator, należy się sprawcom szczególnie drastycznych przestępstw, a to takim nie było. – Wina oskarżonego nie budzi wątpliwości – dodawała sędzia.

Jak się dowiedzieliśmy, śledczy otrzymali pisemne uzasadnienie wyroku w tej sprawie. – Z wyrokiem sądu się nie zgadzamy – mówi Piotr Dunal z prokuratury Bydgoszcz-Północ, która prowadziła śledztwo i sporządzała akt oskarżenia. – Ten wyrok nie jest adekwatny do czynu, który popełnił – dodaje. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że apelacja od wyroku może przez prokuraturę zostać wysłana najdalej na początku przyszłego tygodnia.


Powiązane treści