Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 12 • L 11
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSprawca pobicia na Magdzińskiego w areszcie. Usłyszał dwa zarzuty
21.07.2017 | 14:38

Sprawca pobicia na Magdzińskiego w areszcie. Usłyszał dwa zarzuty

Policja szuka kolejnych świadków brutalnego zajścia w centrum mista.

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło na ulicy Magdzińskiego.

Fot. rysnal / wikipedia (wolny dostęp)

Przebywający w tymczasowym areszcie 29-letni Michał W. usłyszał dwa zarzuty w związku z pobiciem 39-letniego Rafała W. Do zdarzenia doszło w sobotni poranek na ulicy Magdzińskiego. 

Przypominamy, że brutalne zachowanie sprawcy wyszło na jaw za sprawą miejskiego monitoringu. Mężczyznę znęcającego się nad leżącym na chodniku człowiekiem zauważył dyżurny straży miejskiej. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol, który zatrzymał pijanego sprawcę. Przyjechali również ratownicy medyczni i zabrali poszkodowanego do szpitala [CZYTAJ WIĘCEJ]

Podejrzewany Michał W. trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu, czyli w niedzielę, został on doprowadzony do prokuratury. Jeszcze tego samego dnia prokurator skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, po sprawdzeniu dotychczas zgromadzonych dowodów (nagrania z monitoringu miejskiego, zeznań poszkodowanego i świadków oraz opinii lekarskirj odnośnie obrażeń ciała poszkodowanego), zastosował wobec podejrzewanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy. Mężczyzna będzie przebywał tam do 13 września.

29-latek usłyszał dwa zarzuty. – Jeden polegający na kierowaniu gróźb karalnych, a drugi dotyczący spowodowania obrażeń ciała u poszkodowanego Rafała W. – wyjaśnia prok. Rafał Sadowski z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe. Z uwagi na okoliczności zdarzenia, prokurator prowadzący tę sprawę zakwalifikował działanie sprawcy, jako występek chuligański, czyli działanie w miejscu publicznym, bez powodu, poprzez okazanie rażąco lekceważącego stosunku do porządku prawnego. Taki czyn jest karany surowiej i za popełnienie go grozi kara minimum 18 miesięcy pozbawienia wolności.

Mężczyzna częściowo przyznał się do winy, lecz zaprezentował również swoją linię obrony. Dalsze zbieranie materiału dowodowego ma doprowadzić do podjęcia decyzji dotyczącej utworzenia aktu oskarżenia. Akta sprawy zostały przekazane w środę do Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo, który ma zająć się poszukiwaniem kolejnych świadków zdarzenia oraz zabezpieczeniem dodatkowych nagrań. Do tej pory przesłuchano tylko świadków wskazanych przez pokrzywdzonego. – Niewykluczone, że pojawią się kolejni świadkowie, którzy wniosą nowe informacje do prowadzonego śledztwa – podkreśla prok. Sadowski.

Ponadto 29-letni Michał W. ma zostać przebadany psychiatrycznie. – Z uwagi na wątpliwości, co do stanu psychicznego samego podejrzanego, prokurator zadecydował o zasięgnięciu opinii biegłych psychiatrów na temat tego, czy w chwili dokonania czynu podejrzany mógł świadomie kierować swoim postępowaniem – informuje prok. Sadowski.


Powiązane treści