Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 14 • L 11
23C
Sr
18C
Czw
15C
Pt
22C
Sob
24C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSprawca pobicia w tramwaju usłyszał zarzuty. Dobrowolnie poddał się karze
pobicie_tramwaj_linia3_fordonska_YouTube
01.05.2019 | 10:05

Sprawca pobicia w tramwaju usłyszał zarzuty. Dobrowolnie poddał się karze

Na zdjęciu: Napastnik kilkanaście razy uderzył mężczyznę w twarz. Obaj najprawdopodobniej znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Fot. kadr z filmu / YouTube

45-latek, który w sobotę zaatakował starszego mężczyznę w bydgoskim tramwaju, usłyszał wczoraj zarzuty. Wymierzono mu także karę, o którą sam zawnioskował.

Do zdarzenia doszło 27 kwietnia w godzinach popołudniowych. W tramwaju jadącym ulicą Fordońską w kierunku centrum miasta rosły mężczyzna kilkakrotnie wymierza ciosy w twarz starszego mężczyzny i ubliża mu. Sprawa nabrała rozgłosu po umieszczeniu w Internecie nagrania całego zajścia – warto dodać, że film został już zablokowany do publicznego wglądu. Szczegółowy opis zdarzenia można znaleźć w tekście: Pobicie w tramwaju na ulicy Fordońskiej! Nikt nie stanął w obronie poszkodowanego.

Informacja o zdarzeniu dotarła do bydgoskich policjantów. W poniedziałek udało im się ustalić, kto jest poszkodowanym – okazał się nim 72-letni mężczyzna. Początkowo funkcjonariusze prowadzili postępowanie w kierunku uszkodzenia ciała, ale później zmieniono kwalifikację na naruszenie nietykalności cielesnej. Jak udało nam się ustalić, pobity mężczyzna jest dość znany ze swojego zachowania w pojazdach komunikacji miejskiej – potrafi kierować do współpasażerów niecenzuralne i obraźliwe słowa, bywa też nachalny. – Nie usprawiedliwia to jednak jego pobicia – mówili jednak policjanci. Dlatego też zdecydowali się na przekazanie akt sprawy do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ, aby ta zbadała możliwość ścigania napastnika z urzędu (większość podobnych spraw, szczególnie jeśli uszczerbek na zdrowiu trwa poniżej siedmiu dni, jest ściganych z oskarżenia prywatnego). Wczoraj podejrzewany o atak 45-latek stawił się w śródmiejskim komisariacie. – Funkcjonariusze przedstawią 45-latkowi zarzut naruszenia nietykalności cielesnej o charakterze chuligańskim – mówił komisarz Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP Bydgoszcz.

Dziś (1 maja) policja poinformowała, że sprawca pobicia zawnioskował o dobrowolne poddanie się karze. Prokurator zakazał mu zbliżania się do pokrzywdzonego, orzekł także o nawiązce pieniężnej na rzecz starszego mężczyzny oraz wymierzył 45-latkowi karę grzywny.

SPRAWDŹ CAŁY PRZEBIEG SPRAWY POBICIA W TRAMWAJU

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści