Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 1
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-1C
Wt
-3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSprawca potrącenia przy Savoyu ujęty. Próbował uciec z miasta
policja Bydgoszcz
24.07.2018 | 14:20

Sprawca potrącenia przy Savoyu ujęty. Próbował uciec z miasta

Na zdjęciu: Sprawca miał uciec z Bydgoszczy, ale nie zdołał się spakować w 3 dni

Fot. ilustracyjne

Poszukiwany od kilku dni kierowca, który potrącił pieszych przy Savoyu i uciekł z miejsca zdarzenia został zatrzymany.

Kilka dni temu, tuż przed północą z 21 na 22 lipca, para przechodząca w dozwolonym miejscu i zgodnie z przepisami – przez przejście dla pieszych przy ul. Focha – została potrącona przez 19-latka prowadzącego fiata uno. Kobieta nie ucierpiała, mężczyzna zaś został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała. Młody pirat drogowy nie tylko nie zdobył się na pomoc swoim ofiarom, ale postanowił uciec z miejsca zdarzenia.

Ucieczka pojazdem zakończyła się po kilkuset metrach. Kierowca zmienił plany i – prawdopodobnie, by pozbyć się dowodu zbrodni – porzucił auto, by dalej uciekać na nogach.

Długo nie przebywał na wolności. – Policjanci z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu szybko namierzyli sprawcę i pojechali go ująć – podaje podkom. Lidia Kowalska z KWP Bydgoszcz. Funkcjonariusze zastali go, o dziwo, jeszcze w mieszkaniu. Był już „na walizkach” – miał wyjechać z Bydgoszczy, żeby uniknąć odpowiedzialności, ale przez wyjątkową opieszałość lub może rozterki moralne nie zdążył się spakować w 3 dni od zdarzenia.


Powiązane treści