Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sprawca rozboju w rękach kryminalnych. Pomogły w tym badania DNA

Dodano: 20.11.2023 | 23:26

Na zdjęciu: Kryminalni nie ukrywają, że do wyjaśnienia sprawy kluczowe były wyniki badań DNA.

Fot. Archiwum

– Długo nie mieliśmy żadnego punktu zaczepienia – nie ukrywają kryminalni, którzy prowadzili czynności w związku z rozbojem, do którego doszło w czerwcu w Toruniu. Do sprawy zatrzymali 42-latka, a do rozwikłania zagadki pomogły badania DNA.

Toruńscy policjanci po kilkumiesięcznej, żmudnej pracy rozwikłali sprawę napaści, do której doszło w przejściu podziemnym pod ul. Szosa Lubicka. To wtedy zaatakowany przez nieznanego wówczas sprawcę został 70-latek. Mężczyzna został popchnięty, po czym przewrócił się, a sprawca ukradł mu pieniądze. Kryminalni z komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Toruń-Wschód wykonywali w tej sprawie czynności.

Sprawa nie była jednak łatwa. – Kamery nie zarejestrowały samego rozboju, mimo apelu w mediach nie zgłosili się świadkowie, którzy mogliby pomóc w identyfikacji napastnika – nie ukrywają funkcjonariusze i precyzują, że także sam poszkodowany widział napastnika tylko przez chwilę. Jednak śledczy nie odpuszczali, bo na miejscu zdarzenia udało im się zabezpieczyć sporo śladów, które pozostawił agresor, wśród nich był materiał genetyczny. – Posiadaliśmy opis tego, jak wyglądał – mówią.

Kryminalni otrzymali jednak dwie wskazówki – cenne. Tą pierwszą były wcześniejsze nagrania z kamer tak prywatnych, jak i tych z miejskiego monitoringu. To był pierwszy celny strzał, bo na ich podstawie ustalono dane mężczyzny, a tym okazał się 42-latek. Później przyszła druga wskazówka – badania DNA sprawcy. – Od wytypowanego mężczyzny również pobraliśmy próbkę do badania – wyjaśniają. I to badanie potwierdziło, że DNA pochodzi od tego samego człowieka.

W samej prokuraturze, mężczyzna już usłyszał zarzut, a dodatkowo – jak się okazuje – jest recydywistą, a to oznacza, że grozi mu znacznie surowsza kara (do osiemnastu lat więzienia). Na razie, decyzją sądu, 42-latek spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące.

0 0 votes
Article Rating
Sprawca rozboju w rękach kryminalnych. Pomogły w tym badania DNA
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments