[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sprawca śmiertelnego potrącenia aresztowany. W momencie wypadku był pijany!

Dodano: 06.11.2021 | 13:25

Na zdjęciu: Do wypadku w Jaranowie doszło w środę, 3 listopada około godziny 12:30. Potrącona kobieta kierująca motorowerem nie przeżyła wypadku.

Fot. KPP Aleksandrów Kujawski

Trzy miesiące spędzi w areszcie 37-letni mężczyzna, który w minioną środę śmiertelnie potrącił motorowerzystkę w miejscowości Jaranowo w powiecie aleksandrowskim. – Badanie kierowcy bmw wykazało, że miał on w momencie zdarzenia blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie – przypominają policjanci.

Do tragedii doszło w środę, 3 listopada krótko po godzinie dwunastej. Wówczas w trakcie wyprzedzania 37-latek zahaczył o skuter, którym podróżowała 40-letnia kobieta. Siła uderzenia okazała się tak duża, że potrącona motorowerzystka poniosła śmierć na miejscu. Jej pojazd został doszczętnie zniszczony.

Policjanci badający przyczyny wypadku bardzo szybko odkryli, że w momencie zdarzenia kierujący bmw był pijany. Badanie wykazało niemal 0,7 promila alkoholu w organizmie. Początkowo mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnie usłyszał zarzuty spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

W piątek Sąd Rejonowy w Aleksandrowie Kujawskim przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie 37-letniego sprawcy. W oczekiwaniu na proces spędzi on w odosobnieniu trzy miesiące.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku po pijanemu grozi nawet dwanaście lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments