Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSprawca usiłował włamać się do auta, a świadek to widział…
policja Bydgoszcz
22.08.2018 | 19:15

Sprawca usiłował włamać się do auta, a świadek to widział…

Na zdjęciu: Dzięki podanemu przez świadka rysopisowi - policji szybko udało się namierzyć włamywacza.

Fot. Archiwum.

44-letni bydgoszczanin usiłował włamać się do samochodu. Jego poczynania na parkingu obserwował świadek, który zorientowawszy się, co się dzieje, zawiadomił policję.

W minioną niedzielę (19.08.2018)  tuż około godziny 11:00 dyżurny z komisariatu na Śródmieściu otrzymał zgłoszenie o włamaniu do samochodu, do którego doszło na ulicy Zaświat w Bydgoszczy. Zgłaszająca twierdziła, że widzi podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który „kręcił się” przy zaparkowanych samochodach, szczególnie przy jednym z nich. Jak się później okazało nie zdołał nic ukraść.

Gdy policjanci przyjechali we wskazane miejsce potwierdzili wybitą szybę vw golfie oraz śrubokręt, którym posługiwał się sprawca. Uzyskany przez dyżurnego rysopis mężczyzny pomógł kryminalnym zatrzymać 44-latka na ul. Powstańców Warszawy. Ten w chwili zatrzymania stwierdził, że zrobił to, bo przeszkadzało mu, że wspomniany samochód tam stoi.

Bydgoszczanin usłyszał zarzut dotyczący usiłowania kradzieży z włamaniem. Za tego typu czyn może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści