Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Wytropił go pies policyjny

Dodano: 19.07.2023 | 09:22

Na zdjęciu: Pies policyjny wytropił sprawcę wypadku.

Fot. Policja Kujawsko-Pomorska

Mężczyzna spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia. Został znaleziony przez policyjnego psa.

W sobotę, 15 lipca 2023 roku przewodnik psa służbowego sierżant Oskar Bojdo wraz ze swoim kompanem zostali skierowani przez dyżurnego na miejsce zdarzenia drogowego z udziałem skutera. Kierowca pieszo uciekł z miejsca wypadku. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wudzyn.

Ne miejscu do akcji wkroczył Legion – półtoraroczny owczarek niemiecki o umaszczeniu czarnym, podpalanym, który swój kurs ukończył pod koniec czerwca tego roku. Będąc na miejscu, ok. godz. 21:30, od razu podjął trop i zaczął iść wzdłuż jezdni. Po przejściu ok. 100 m Legion wszedł w polną drogę, a następnie udał się na polanę. Po kolejnych 150 m wszedł w pole zboża, później w pole kukurydzy i pokonał następne 500 m. Ostatecznie dotarł do jednej z posesji w miejscowości Wudzyn.

Niemal w tym samym czasie, gdy Legion doprowadził policjantów do konkretnej posesji w Wudzyniu, dyżurny odebrał telefon z informacją, że jej właściciel zauważył nieznanego mu mężczyznę. 31-latek został zatrzymany i przewieziony do szpitala w związku z posiadanymi obrażeniami. Na miejscu pobrano mu również krew do badań.

Dumny ze swojego psiego partnera przewodnik, udał się z nim na zasłużony odpoczynek. Pomimo pokonania kilkuset metrów łąk, pól, dróg asfaltowych oraz polnych, nic nie rozproszyło jego uwagi.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments