Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 10 • L 9
18C
Nd
16C
Pon
17C
Wt
19C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleSprawca zdarzenia w Szubinie zgłosił się na policję. „Materiały sprawy wysłane do sądu”
szubin_pasy_dziecko_screen-1200x800
09.01.2018 | 17:20

Sprawca zdarzenia w Szubinie zgłosił się na policję. „Materiały sprawy wysłane do sądu”

O karze dla 63-letniego mężczyzny zadecyduje szubiński sąd.

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło 4 stycznia. Mały chłopiec cudem uniknął śmierci.

Fot. Screen/YouTube

Raptem kilka godzin temu opublikowaliśmy wideo z Szubina, gdzie mały chłopiec na przejściu dla pieszych cudem uniknął potrącenia. Kierowca auta zgłosił się dzisiaj na szubiński komisariat.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 4 stycznia na przejściu dla pieszych przy ul. Wyzwolenia. Mały chłopiec próbował przejść przez przejście dla pieszych i w momencie gdy dwa auta zatrzymały się, by ustąpić mu pierwszeństwa, wówczas nadjechało inne auto, które pojawiło się na pasach w tym samym momencie, w którym znajdował się na nich chłopiec. Zdołał on odskoczyć, w innym wypadku doszłoby do tragedii.

Dzisiaj, kierowca zgłosił się na szubiński komisariat. – Sprawcą tego czynu jest 63-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu bydgoskiego – poinformowała mł. asp. Justyna Andrzejewska z biura prasowego komendy powiatowej policji w Nakle nad Notecią. Usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Jak 63-latek motywował swoje zachowanie? – Jak tłumaczył, nie dostosował prędkości do warunków jakie wówczas panowały na drodze – dodała rzecznik prasowa nakielskiej policji.

Z naszych informacji wynika, że sprawca czynu dobrowolnie chciał poddać się karze. – Oddał szubińskim policjantom prawo jazdy, zaproponował sobie karę grzywny w wysokości 1000 złotych i dziesięciomiesięczny zakaz prowadzenia pojazdów – przyznała mł. asp. Andrzejewska. Jak zaznaczyła, sprawą 63-latka zajmie się teraz sąd, do którego wysłano już komplet materiałów w tej sprawie.


Powiązane treści