Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleSprawcy włamań do garaży i mieszkań zatrzymani w trakcie policyjnej akcji [ZDJĘCIA]
14.12.2023 | 08:26

Sprawcy włamań do garaży i mieszkań zatrzymani w trakcie policyjnej akcji [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: KMP Toruń

Zatrzymani mężczyźni – jak relacjonują kryminalni – wpadli w chwilę po tym, jak dokonali kolejnego napadu. Wiadomo, że decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w tymczasowym areszcie.

Zatrzymań dokonali kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu. – To oni w ramach prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu ustalili grupę, która miała dokonywać włamań do garaży podziemnych i kradzieży na terenie Torunia – opisuje sierż. sztab. Sebastian Pypczyński z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Brawurowej akcji zatrzymania, funkcjonariusze dokonali w czwartek, około 4:30 u zbiegu ul. Mickiewicza i Matejki. – Zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach akcja oraz skuteczna realizacja przyniosła oczekiwane rezultaty – dodaje Pypczyński. Szybko bowiem okazało się, że jeden z zatrzymanych mężczyzn miał przy sobie biały proszek, a za drugim wystawione były dwa listy gończe, bo ten uchylał się od odbycia zasądzonej przez sąd kary pozbawienia wolności.

W aucie, którym podróżowali zatrzymani, kryminalni zabezpieczyli i znaleźli trzy torby z laptopami. – W tym samym czasie do policjantów dotarła też informacja, że znalezione w pojeździe przedmioty skradziono w wyniku włamania do garażu na Koniuchach – mówi rzecznik toruńskiej komendy i precyzuje, że następnie przeszukano mieszkania zajmowane przez trzech zatrzymanych. – W lokum jednego z nich kryminalni znaleźli 30 walizek różnej wielkości z zawartością między innymi markowych ubrań, naczyń, telewizora, kosmetyków. Policjanci, pracujący nad sprawą kradzieży mienia z początku grudnia powiązali ze sobą te zdarzenia. W tym przypadku straty wyniosły blisko pół miliona złotych – wylicza Pypczyński.

W toku wykonywanych czynności, śledczy ustalili również, że zatrzymani do sprawy mężczyźni (w wieku 39, 40 i 44 lat), pod koniec listopada włamali się także do jednego z garaży na Chełmińskim Przedmieściu, a tam ich łupem padły m.in. elektronarzędzia o wartości 2 tys. złotych. Trzem zatrzymanym przedstawiono łącznie sześć zarzutów kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Wiadomo także, że to recydywiści, bo w przeszłości za podobne przestępstwa byli już notowani.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych i wobec trójki zatrzymanych zastosował tymczasowy, trzymiesięczny areszt. – Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania – kończy rzecznik toruńskiej policji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments