30% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 37 • L 36
26C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSpróbują powstrzymać mistrzynie. Pałac poznał rywala w ćwierćfinale Pucharu Polski
Liga Siatkówki Kobiet_Pałac Bydgoszcz-Chemik Police_ SF(2)
08.01.2019 | 18:29

Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 30 stycznia.

Na zdjęciu: Bydgoskie siatkarki po raz trzeci w tym sezonie zmierzą się z mistrzem z Polic. W Łuczniczce przegrały 0:3.

To będzie druga w ciągu raptem dwóch tygodni wizyta siatkarek Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz w Policach. Bo to właśnie mistrz kraju staje na drodze podopiecznych Piotra Mateli do awansu do turnieju finałowego Pucharu Polski.

Losowanie par 1/4 finału odbyło się w siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki w Warszawie. Starcie Chemika z Bank Pocztowym Pałacem zapowiada się najciekawiej spośród wszystkich ćwierćfinałów.

Policzanki to aktualne liderki ligowej tabeli, mistrzynie kraju oraz uczestniczki Ligi Mistrzyń, z kolei podopieczne Piotra Mateli są rewelacją tego sezonu ligowego. W tabeli Pałac plasuje się na piątym miejscu, ale pokonał już choćby wicemistrza kraju ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (na jego parkiecie przegrał 2:3), czy po tie-breaku wygrał z inną łódzką drużyną – Grot Budowlanymi.

INFORMACJE Z PAŁACU I CHEMIKA W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ

Warto nadmienić, że to będzie drugie w tym miesiącu i to w krótkim odstępie czasu starcie policko-bydgoskie. Już w najbliższą sobotę (12 stycznia), Chemik podejmie Bank Pocztowy Pałac w meczu 14 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet (18:00).

Pozostałe pary 1/4 finału Pucharu Polski kobiet utworzyły: Grot Budowlani Łódź – DPD Legionovia Legionowo, Wisła Warszawa – ŁKS Commercecon Łódź i 7R Solna Wieliczka – Developres SkyRes Rzeszów. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się 30 stycznia (środa). Turniej finałowy w dniach 9-10 marca zostanie rozegrany w Nysie.