[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sprzątanie skrzynek lęgowych w Bydgoszczy. Zostało niewiele czasu

Dodano: 24.01.2023 | 18:55

Na zdjęciu: Trwa czyszczenie skrzynek lęgowych w Bydgoszczy.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W Bydgoszczy trwa oczyszczanie skrzynek lęgowych ptaków i nietoperzy. Zostało niewiele czasu do końca okresu, w którym można je sprzątać.

Obecnie w Bydgoszczy trwa czyszczenie ok. 600 skrzynek lęgowych dla ptaków i ok. 70 budek dla nietoperzy. Polega ono na usunięciu ubiegłorocznych gniazd i innych materiałów naniesionych przez zwierzęta. Dzięki porządkom ze skrzynek eliminowane są pasożyty, które mogłyby zaatakować pisklęta w kolejnym sezonie. Również usunięcie starych gniazd zwiększa bezpieczeństwo piskląt. Przez nawarstwione gniazda pisklęta znajdowałyby się bliżej otworu wylotowego i byłyby narażone na ataki drapieżników.

Warto jest też wyczyścić skrzynki znajdujące się w ogrodach. Zgodnie z obowiązującym prawem budki lęgowe można czyścić w okresie od 16 października do końca lutego następnego roku. Poza tym okresem wymagana jest zgoda na czyszczenie od Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Dobrze jest również zwrócić uwagę na stan techniczny skrzynki i w razie potrzeby naprawić ją lub wymienić na nową.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments