[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Srebrne pierścionki – styl i elegancja

Dodano: 18.11.2022 | 12:34

Na zdjęciu: Sklepy z biżuterią oferują szeroką gamę pierścionków we wszystkich rozmiarach i typach.

Fot. nadesłane

Kobiety, a coraz częściej także mężczyźni uwielbiają biżuterię. W zależności od charakteru i stylu ubierania się, preferują bardziej masywne, lub delikatniejsze modele. Uniwersalnymi precjozami są pierścionki. Pasują niemal do każdego stroju i na każdą okazję. Ostatnio zamiast drogich cacek ze złota, coraz większą popularnością cieszą się pierścionki srebrne.

1. Pierścionki ze srebra

2. Duże czy delikatne

3 Z kamieniami czy bez?

4. Czy srebro pasuje na zaręczyny?

Pierścionki srebrne damskie i męskie

Srebro już od czasów starożytnych jest cennym i poszukiwanym metalem. Zwolennicy medycyny naturalnej twierdzą, że ma ono właściwości bakteriobójcze. Ale i względy estetyczne sprawiają, że chętnie nosimy pierścionki srebrne. Są one tańsze od złotych a prezentują się równie elegancko.

Sklepy z biżuterią oferują szeroką gamę pierścionków we wszystkich rozmiarach i typach. Przy wyborze idealnego pierścionka ze srebra, kierujmy się nie tylko modą. Ma tu znaczenie nasz indywidualny styl, oraz to, jak pierścionek ze srebra prezentuje się na dłoni. Niektóre modele mają delikatne obrączki i filigranowe ozdoby z przodu. Są także szerokie pierścionki srebrne, masywne, przeznaczone dla pań, które lubią wyróżniać się z tłumu. Szerokie obrączki często wybierają także panowie. Ostatnio furorę robią tzw. knuckle rings. Wyglądają jakby były za małe, ale po prostu nosi się je na wyższych częściach palców. Są przeznaczone dla nastolatek, ale mogą je nosić panie w każdym wieku.

Srebrny pierścionek, na szczęście

Niebanalnym pomysłem na prezent, będzie zamówienie pierścionka srebrnego w zakładzie jubilerskim. Może on być spersonalizowany, lub zawierać nasz ulubiony motyw. Nie ma wtedy obawy, że pomylimy rozmiar pierścionka, ponieważ jubilerzy mają precyzyjne narzędzia pomiarowe. Pierścionki srebrne są często pokrywane warstwą rodu, co przedłuża trwałość srebra na długie lata. Można pokusić się o grawerunek, upamiętniający daną okazję.

Z kamieniami czy bez?

Oto jest pytanie. Większość pań, a także czasem panów to „sroki”. Dlatego często wybierają pierścionki ze srebra z kamieniami szlachetnymi. Zamiast kosztownych brylantów popularne są cyrkonie, które równie elegancko wyglądają na dłoni. Do wyboru mamy także szafiry, rubiny, turkusy oraz wracające do łask korale szlachetne. Do srebrnych pierścionków można też dobrać pasujący element biżuterii. Mogą to być kolczyki, naszyjniki lub zawieszki.

Srebrny pierścionek zaręczynowy to nie faux pas

Przyjęło się, że przyszłe żony dostają złote pierścionki zaręczynowe i to koniecznie z brylantem. Nic bardziej błędnego. W tej roli doskonale sprawdzi się też pierścionek srebrny, szczególnie gdy przyszła panna młoda preferuje ten rodzaj biżuterii. Narzeczony może poprosić jubilera o pozłocenie srebrnego pierścionka. W tym celu może być wykorzystane żółte złoto, ale i różowe złoto będzie wyglądać bardzo elegancko. Ze srebra mogą być też wykonane obrączki ślubne.

Bogaty wybór pierścionków ze srebra znajdziesz tutaj – https://aniakruk.pl/pl/140-pierscionki-srebrne