Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 9 • L 9
8C
Czw
4C
Pt
4C
Sob
5C
Nd
1C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleŚródmieście: Policjanci zatrzymali mężczyznę. Miał narkotyki i amunicję
policja w akcji_1200x800
30.10.2017 | 14:30

Śródmieście: Policjanci zatrzymali mężczyznę. Miał narkotyki i amunicję

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę związanego z przestępczością narkotykową.

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali 37-latka.

Fot. archiwum

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali mężczyznę związanego z przestępczością narkotykową. W jego mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli nie tylko niedozwolone substancje, ale też telefony komórkowe i amunicję gazową.

Policjanci z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu ustalili, że jeden z mieszkańców tej dzielnicy może posiadać znaczne ilości środków odurzających. By potwierdzić informacje pojechali do jego mieszkania, w którym zastali podejrzewanego 37-latka. Po przedstawieniu powodu wizyty policjanci weszli do jego mieszkania. Przeprowadzone przeszukanie lokalu potwierdziło podejrzenia.

Kryminalni znaleźli worki oraz woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego, białego i zielonego proszku, tabletek oraz kryształków. Wstępnie przeprowadzone badania wykazały, że jest to m. in. amfetamina i marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 140 gramów amfetaminy, 65 gramów marihuany, tabletki Ecstasy oraz inne substancje, które następnie trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze, puste woreczki strunowe, kilka telefonów komórkowych, ale również amunicję gazową, na którą mężczyzna nie miał wymaganego zezwolenia 37-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz nielegalnego posiadania amunicji gazowej.

W poniedziałek prokurator po przeprowadzonym przesłuchaniu wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sędzia po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym przychylił się do wniosku i aresztował go na trzy miesiące. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści