Bydgoszcz
-5C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -3 • L -7
3C
Nd
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeŚrodowisko lekkoatletyczne pożegnało trenera Wiesława Czapiewskiego [ZDJĘCIA]
24.10.2019 | 21:24

Środowisko lekkoatletyczne pożegnało trenera Wiesława Czapiewskiego [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Był zawodnikiem, a w ostatnich latach trenerem lekkoatletów bydgoskiego Zawiszy. To pod jego wodzą, sukcesy osiągali w przeszłości Sebastian Chmara, a ostatnio Adrianna Sułek i Paweł Wojciechowski. Na cmentarzu w Osielsku pożegnaliśmy Wiesława Czapiewskiego.

Jeden z najlepszych polskich trenerów lekkoatletycznych zmarł w miniony weekend, przegrywając walkę z długą i ciężką chorobą. Wiesław Czapiewski miał 59 lat. 

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Osielsku, podczas pogrzebu odczytano list, jaki napisali jego synowie: Szymon, Michał i Paweł Czapiewscy. – Razem z mamą sprawiliście, że byliśmy szczęśliwą, kochającą się rodziną. Wieczorami, gdy ciebie nie było, mama pokazywała nam księżyc i mówiła, że ty też na niego patrzysz – wspomnieli. 

Pogrzeb trenera Wiesława Czapiewskiego odbył się z wojskowym ceremoniałem. Szkoleniowca żegnali przedstawiciele bydgoskiego Zawiszy, a także innych środowisk sportowych i mieszkańcy Osielska. – Teraz będziesz trenerem reprezentacji niebios. Bo tam sporo już naszych, których należałoby już objąć opieką taką twoją – mówił łamiącym się głosem Sebastian Chmara. – Za szybko Wiesiek odszedłeś, za szybko – dodał. 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara Mikołowska
Barbara Mikołowska
1 rok temu

Śpij w spokoju

banas
banas
1 rok temu

(*)

Powiązane treści