Bydgoszcz
0C
99% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 0 • L 0
3C
Sob
4C
Nd
8C
Pon
9C
Wt
8C
Sr
Metropolia BydgoskaInowrocławPolitykaStadnicki przedstawił pomysły dla metropolii z Inowrocławiem
Seweryn Stadnicki
22.10.2015 | 18:18

Stadnicki przedstawił pomysły dla metropolii z Inowrocławiem

Seweryn Stadnicki pojechał do Inowroclawia, aby powiedzieć o potrzebnych zmianach w relacji bydgosko-inowrocławskiej.

Na zdjęciu: Seweryn Stadnicki przedstawił swoje pomysły na funkcjonowanie metropolii.

Fot.

Temat metropolii jest jednym z najpopularniejszych w czasie trwającej kampanii wyborczej. W czwartek o potrzebnych zmianach w związku Bydgoszczy z Inowrocławiem mówił kandydat partii KORWiN, Seweryn Stadnicki.

– Cały czas mówiło się o metropolii bydgosko-toruńskiej, ale interesy Torunia nie są zbieżne z interesami Bydgoszczy i Inowrocławia – mówił Stadnicki, który uważa, że utworzenie metropolii przez Bydgoszcz i Inowrocław byłoby dla tych miast korzystniejsze, a sposób dysponowania środkami stałby się wtedy łatwiejszy.

Filarem funkcjonowania związku bydgosko-inowrocławskiego miałaby być sprawa sieć komunikacyjna. Według Stadnickiego należy inwestować w drogę krajową nr 25. – Mówi się o przewidzianej do modernizacji drogi nr 10 na odcinku do Torunia, którym w ciągu doby podróżuje 8-9 tysięcy pojazdów. Tymczasem o drodze nr 25, którą między Inowrocławiem a Bydgoszczą codziennie przemieszcza się nawet do 22 tysięcy pojazdów, parlamentarzyści nie pamiętają i obecnie odbywa się tam tylko lekki remont – tłumaczył Stadnicki, który wyliczył także, że obecnie w skrajnych przypadkach podróż z Bydgoszczy do Inowrocławia może trwać nawet godzinę.

Ważnym elementem metropolii byłyby też połączenia kolejowe. Stadnicki uważa, że należałoby wykorzystać budowany węzeł na Błoniu jako punkt przesiadkowy dla kolei Inowrocławia, co znacznie przyspieszyłoby podróż. – Wykorzystanie potencjału, czyli rozbudowa drogi 25 i rozwinięcie linii kolejowej, znacznie wpłynęłoby na rozwój obu miast – zakończył polityk.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail