Bydgoszcz
8C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 9 • L 7
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaStan epidemii koronawirusa w Polsce. Uczniowie nie pójdą do szkół do świąt Wielkiej Nocy
20.03.2020 | 19:07

Stan epidemii koronawirusa w Polsce. Uczniowie nie pójdą do szkół do świąt Wielkiej Nocy

O przedłużeniu przerwy poinformowano w piątek podczas konferencji z udziałem szefa rządu.

Na zdjęciu: Uczniowie nie wrócą do szkół przed świętami Wielkiej Nocy.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

W Polsce wprowadzono stan epidemii koronawirusa. Poinformował o tym w piątek (20 marca) popołudniu szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski.

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Kancelarii Premiera, szef rządu Mateusz Morawiecki przekazał informację o wprowadzeniu stanu epidemii koronawirusa. – Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu zawieszenia lekcji w szkołach do Wielkanocy – powiedział Morawiecki.

Kolejne dwa tygodnie do świąt muszą być tygodniami społecznej dyscypliny i izolacji

– mówił premier.

Jak uzasadniano, wprowadzenie stanu epidemii koronawirusa jest spowodowane liczbą zachorowań na koronawirusa (na godzinę 19:00 ten bilans to 411 przypadków i 5 zgonów. 898 osób jest hospitalizowanych). Szef rządu jednocześnie zapowiedział, że zwiększona zostanie kwota kary za złamanie kwarantanny. Obecnie wynosi ona 5 tysięcy złotych, po zmianie ma być sześciokrotnie wyższa, tj. 30 tys. zł.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski mówił z kolei, że obecnie ponad 90% szkół prowadzi nauczanie na odległość. Zapowiedział, że nie ma potrzeby przełożenia egzaminów ósmoklasisty (ten ma odbyć się tydzień po świętach Wielkiej Nocy) oraz matur, które powinny rozpocząć się 4 maja.

Szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski przyznał natomiast, że w najbliższym czasie liczba zachorowań w Polsce może wynieść od 1 do 2 tys. – W dalszej perspektywie będziemy oceniali, jak ta epidemia będzie wyglądała w Polsce i na świecie – powiedział.

Szef rządu poinformował, że wprowadzenie stanu epidemii nie oznacza przełożenia na 10 maja pierwszej tury wyborów prezydenckich.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz o najnowszych przypadkach zakażenia koronawirusem w Bydgoszczy (20 marca 2020):

***

Przypominamy, że decyzją Grupy Enjoy Media, wydawcy portalu MetropoliaBydgoska.PL, wszystkie instytucje i przedsiębiorstwa mogą za darmo publikować na naszych łamach komunikaty związane z funkcjonowaniem w obliczu pandemii koronawirusa. Szczegóły tutaj –>  MetropoliaBydgoska.pl oddaje powierzchnie reklamowe walce z koronawirusem. Zapraszamy do kontaktu!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści